Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Velký bratr ve Znojmě. Radar nejen v ulici Evropská

Velký bratr ve Znojmě. Radar nejen v ulici Evropská

Rada města Znojma schválila výběr dodavatelské firmy na montáž radarů na úsekové měření na ulici Evropská ve Znojmě a na ulici 8. května v obci Kuchařovice.

Ilustrační foto
10. ledna 2022 - 11:00

Radary na těchto místech budou měřit auta jedoucí nepřiměřenou rychlostí. Město zde investuje 3,3 milionů korun bez DPH. Radar na Evropské ulici bude měřit úsek od areálu „Traktorka“ po křižovatku s ulicí Šatovská v celkové délce 475 metrů.

V Kuchařovicích bude měřen úsek podél celé ulice 8. května od začátku po konec obce v obou směrech v délce 865 metrů. S instalací a zahájením provozu by se mělo začít v první polovině tohoto roku. Přestupky následně řeší MěÚ Znojmo, odbor dopravy. Dle naměřené rychlosti se výše sankcí pohybuje mezi 500 – 2 500 korun.


„Naším cílem není výběr pokut, ale zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti pro přecházející chodce. Úsekové měření, které provozujeme v příměstské části Kasárna ukázalo, že jde o efektivní řešení. Nechceme vybírat pokuty za momentální překročení rychlosti, jako to dělají některá města na výjezdu z nich, ale skutečně nám jde o zklidnění dopravy na celém průjezdu.“ uvádí starosta města Jakub Malačka. Realizaci provede firma AŽD Praha s.r.o., která byla vybrána ve veřejné zakázce.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)