Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

VI. ročník Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země

VI. ročník Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země

Nejúspěšnějších padesát výtvarných prací VI. ročníku Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země převážně z díly autorských školních kolektivy z Veselska, Strážnicka a Hodonínska jsou k vidění v Městské galerii Panský dvůr ve Veselí nad Moravou.

Ilustrační foto
8.březen 2017 - 11:00

Po úspěšných představeních výsledků soutěžního ročníku v Mikulčicích, Miloticích, v rakouském Hardegg-Pleissingu, ve Znojmě a v Brně jde o poslední putovní výstavu vybraných prací minulého ročníku. Uvedené výstavy doposud shlédlo přes 9.000 návštěvníků. Současně ve školách a výtvarných ateliérech vrcholí závěrečné přípravy dalšího ročníku soutěže

Šestý ročník Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země bude zakončen výstavou v v Městské galerii Panský dvůr ve Veselí nad Moravou. Při vernisáži výstavy, která proběhla v neděli 5. března 2017 od 15 hodin, se sešlo více než 60 obdivovatelů teplých odstínů hliněných jílů, dětského vidění světa, rodného kraje hroudy a jeho historie.


Hosty slavnostního otevření výstavy přivítal ředitel Veselského kulturního centra Bc. Michal Blažíček a příjemné hlasy zpěváčků z dětského školního sboru Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou. Průvodní slovo se pronesly ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně Mgr. Irena Chovančíková a pracovnice Slovanského hradiště v Mikulčicích Mgr. Hana Novotná.

Výstavu můžete navštívit do konce března každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli mezi 13. až 17. hodinou v Městské galerii Panský dvůr při Turistickém centru Veselska.

Jihomoravskenovinky.cz informoval PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.  národní kulturní památky pobočky Masarykova muzea v Hodoníně, p.o.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:slovanskehradiste)