Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Vjezd do centra města se omezí. Od září podle nových pravidel

Vjezd do centra města se omezí. Od září podle nových pravidel

Systém vjezdu do centra Brna se od září změní. Cílem je omezení automobilového provozu v historickém jádru a větší bezpečnost chodců v pěší zóně.

Situační plánek
4. července 2020 - 11:00

Vedení města se dohodlo na několika novinkách. Centrum se rozdělí do podoblastí, přičemž řidiči se budou moci pohybovat výhradně v té, do které mají povoleno vjet. Udělování povolení k vjezdu se zpřísní. Žádné oprávnění nebude od podzimu nutné pouze v podoblasti Veselá, aby se lidé mohli dostat do podzemních garáží ve Velkém Špalíčku.

Novými pravidly město reaguje na dlouhodobě tíživou situaci v centru města, kterým projíždějí stovky aut denně. Vedení radnice se například nelíbí, že si řada řidičů zkracuje cestu a projíždí z Rašínovy až k hlavnímu nádraží přes náměstí Svobody. To už nyní nebude možné.

Regulace vjezdů začne platit od 1. září 2020. K tomuto dni skončí platnost většiny doposud vydaných povolení k vjezdu. Nová povolení už bude obtížnější získat. Řidiči budou muset prokázat účel cesty do centra a vjezd bude umožněn pouze do podoblasti, ve které bydlí, podnikají nebo potřebují vykonat činnost, jako je například stěhování.

Oprávnění budou vydávána spíše krátkodobě, nikoli automaticky na rok jako doposud. Zavádění nového systému vjezdu bude mít několik fází. Nová pravidla začnou platit od září, návštěvníci tedy po prázdninách v zóně A už nebudou moci parkovat, zaparkují zde pouze rezidenti a abonenti s povolením k vjezdu.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)