Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Vypil šest dvanáctek a skleničky vína. Pak sedl za volant

Vypil šest dvanáctek a skleničky vína. Pak sedl za volant

Šofér bavoráku prý večer přidal k šesti dvanáctkám i skleničky vína.

Alkohol-ilustrační foto
14. dubna 2019 - 11:00

Opravdu vysokou rychlostí na sebe v pátek ráno upozornil na dálnici D52 poblíž Pohořelic šestadvacetiletý šofér osobního automobilu BMW. Policisté mu po odečtu šestikilometrové tolerance naměřili rychlost 179 km/h.

Nestandardní chování řidiče potvrdila i dechová zkouška. Muž nadýchal 1,14 promile. Policistům přiznal, že do půlnoci popíjel. Vypil prý šest dvanáctek a přidal k tomu skleničky vína.

Právě spojnice Brna s Mikulovem i trasa na Znojmo byla ve čtvrtek ve dvou časových blocích pod zvýšeným dohledem jihomoravských policistů. Ti se v průběhu speciální akce, do níž byl v jedné z částí nasazen i vrtulník, zaměřili především na rychlost.

Se stejným záměrem pracovali o dva dny dříve na silnici I/43 spojující Svitavy a Brno. Během těchto akcí kontrolovali téměř pětistovku vozidel a zjistili na dvě stovky přestupků. V jedenaosmdesáti případech porušili řidiči nejvyšší povolenou rychlost. Dalším nejčastějším prohřeškem bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Devět automobilů bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Podobně se na rychlostní komunikace spojující sever s jihem zaměřili ve stejnou dobu i policisté v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)