Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Z dvanácti dvacet. V Brně dokončili rekonstrukci bytového domu

Z dvanácti dvacet. V Brně dokončili rekonstrukci bytového domu

Zatímco ještě před rokem procházeli lidé na Mostecké čp. 12 kolem zchátralého domu s vytlučenými okny, dnes se jeho fasáda skví novotou.

Rekonstruovaný dům na Mostecké.
20. června 2020 - 11:00

Výsledkem kompletní rekonstrukce včetně nástavby a přístavby je dvacet bytů, z nichž deset nabídne město mladým rodinám a párům jako startovací.

Původně třípodlažní novorenesanční dům má po rekonstrukci o patro navíc, ve dvorním traktu přibyla novostavba s dalšími čtyřmi byty. Celkově tak na adrese Mostecká 12 město vytvořilo 20 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 3+kk.

Deset z nich je určeno mladým rodinám a párům, které si je pronajmou v režimu startovacích bytů. Po tři roky budou platit snížené nájemné cca 62 Kč/m2, aby měly prostor našetřit si na vlastní bydlení. Vzhledem k tomu, že byty jsou již zkolaudované, výběrové řízení na nájemce vypíše Bytový odbor v nejbližších dnech. Informace o otevřeném řízení je vždy zveřejněna na hlavní stránce www.brno.cz , přihlašování je možné po dobu jednoho měsíce.


Dva byty jsou bezbariérové, upravené pro obyvatele na vozíčku. Vzhledem k velikosti bytů jsou ideální například pro rodinu, kde je někdo z členů handicapovaný.

Zbývajících osm bytů bude sloužit jako sociální. Na ně město získalo dotaci z IROP ve výši zhruba 7 milionů korun.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)