Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Za nelegální převoz cigaret odsouzen během dvou dnů

Za nelegální převoz cigaret odsouzen během dvou dnů

Trest odnětí svobody na osm měsíců s podmíněným odkladem na dva roky, vyhoštění na dobu tří let, propadnutí převáženého zboží a doplacení spotřební daně ve výši téměř 200 000 korun je trest za nelegální převoz neznačených cigaret.

Z místa zásahu
10. ledna 2023 - 11:00

V noci ze čtvrtka na pátek kontrolovala hlídka celníků vozidla přijíždějící ze Slovenska na dálnici D2 u Lanžhota. K prověření převáženého zboží využívala i speciální zavazadlový mobilní rentgen. Jedním z vytipovaných vozidel ke kontrole byla bulharská dodávka, ve které cestovalo devět osob. Prostory vozu byly zcela zaplněny taškami a kufry.

Celníci veškerá zavazadla podrobili skenování a zjistili, že ve čtyřech kufrech se pravděpodobně nachází větší množství cigaret. Řidič vozidla prohlásil, že tato zavazadla převáží na žádost známého do Německa, kde je má předat určené osobě. Celníci dodávku s veškerým nákladem i osoby převezli do kontrolní haly. Po otevření kufrů zjistili, že se jedná o cigarety s bulharskými tabákovými nálepkami v celkovém množství 55 520 kusů. Vzhledem k tomu, že zákon na takové cigarety pohlíží jako na neznačené, celníci je zajistili.K případu byli přivolání kolegové z odboru Pátrání Generálního ředitelství cel. Řidič byl z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží zadržen a následně umístěn do cely předběžného zadržení. Poněvadž byly splněny veškeré zákonné podmínky, případ byl řešen ve zkráceném přípravném řízení a již v sobotu dopoledne byl muž pravomocně odsouzen. Dle rozsudku musel do sobotní půlnoci opustit území České republiky.

Jihomoravskénovinky.cz informovala por. Mgr. Lada Temňáková, tisková mluvčí CÚ pro Jihomoravský kraj.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:CÚ JMK)