Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Zápis studentů Univerzity obrany do registru dárců kostní dřeně

Zápis studentů Univerzity obrany do registru dárců kostní dřeně

V pondělí 13.května 2019 v 14.30 hodin se na Univerzitě obrany uskuteční zápis studentů do Českého národního registru dárců dřeně.

Ilustrační foto
10. května 2019 - 11:00

Zapsáno bude 56 zájemců, kteří se dobrovolně přihlásili v rámci projektu „Univerzita obrany dává naději“, jehož smyslem je získat nové dárce krve a nalézt možné dárce kostní dřeně mezi vojáky-studenty. Univerzita obrany tento záslužný projekt realizuje ve spolupráci s Transfuzním a tkáňovým oddělením Fakultní nemocnice Brno.

Vstup studentů Univerzity obrany do registru dobrovolných dárců krvetvorných buněk proběhne formou odběru biologických vzorků prostřednictvím stěru z dutiny ústní a odevzdáním vyplněné přihlášky do registru. Odběr biologických vzorků bude provádět zdravotnický personál Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno.
 
Projektem „Univerzita obrany dává naději“ chce brněnská vysoká vojenská škola přinést větší naději na uzdravení vážně nemocných lidí a darovanou krví zachránit i mnohé lidské životy. Hromadný zápis studentů do registru dárců kostní dřeně proběhne nyní a hromadné darování krve v měsíci říjnu.


Jihomoravskenovinky.cz informoval dr. Pavel Pazdera, Univerzita obrany.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)