Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Ženou Jihomoravského kraje se stala Alice Tobiášová

Ženou Jihomoravského kraje se stala Alice Tobiášová

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihomoravský kraj stala Alice Tobiášová, která se věnuje charitě intenzivně již od roku 2013.

Alice Tobiášová
2. října 2020 - 11:00

Za necelých sedm let se svými kolegy přerozdělila zejména mezi rodiny postižených dětí pomoc v souhrnné výši přes devět miliónů korun. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo ve středu 30. září v honosných prostorech hotelu Barceló Brno Palace. Ocenění Alici Tobiášové předal za přítomnosti zástupců partnerů soutěže radní Jihomoravského kraje Milan Vojta a zakladatelka projektu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Paní Tobiášová je skvělá žena, ona a její práce si ocenění rozhodně zaslouží, je potřeba vyzdvihovat pozitivní příklady lidí, kteří takto neúnavně pracují pro druhé. Navíc je činná ve spolupráci se zdravotnickými organizacemi na jižní Moravě, kdy zdravotnictví je oborem, který mám ve vedení kraje na starosti a vím, jak moc ovlivňuje lidské osudy. Vůbec všechny finalistky jsou skvělé ženy a jedinečné osobnosti a jsem moc rád, že je v Jihomoravském kraji máme,“ uvedl radní Jihomoravského kraje Milan Vojta.

Alice Tobiášová je od října 2019 je fundraiserkou Masarykova onkologického ústavu a postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)