Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Zimní SCOLA TELCZ 2021 bude virtuální

Zimní SCOLA TELCZ 2021 bude virtuální

Omezení většiny aktivit, nemožnost cestovat či pořádat hromadné akce – to je realita, která nyní zasahuje do všech našich činností.

Z roku 2020
15. února 2021 - 11:00

Organizátoři každoročního zimního workshopu SCOLA TELCZ jsou proto nuceni letošní ročník uspořádat v on-line podobě a nastalou situaci využít i jako hlavní téma celé akce.

Hlavním tématem proto bude hledání odpovědí na otázky: Jaké je vnímání města bez jeho fyzické návštěvy? Jak je tvořen virtuální (online) obraz města Telče? Jaké informace lze shromáždit o městě před jeho návštěvou, jaké jsou předpokládané hodnoty, jaká je kvalita informací a jaké jsou pocity při porovnání online analýzy se skutečnými zkušenostmi poté?

Zimní Scola Telcz 2021 se zaměří na virtuální obraz města Telče a zachycení jeho kulturní, sociální, historické a prostorové podstaty v individualizovaných mentálních mapách. Studenti, kteří budou pracovat ve skupinách po 2 nebo 3, se rozhodnou, zda se chtějí zaměřit na konkrétní nebo abstraktní popisy města a jeho promítnutí na virtuální (případně také tisknutelnou nebo online) mapu Telče. Pro přiblížení a pochopení lze použít důležitá architektonická díla, historické cesty, události nebo shromážděné příběhy, subjektivní pocity, umělecká díla, popularitu míst a pohledů, hustotu pořízených fotografií, zvuky, materiály, propojení, křižovatky a další neomezené analytické metody městské konfigurace. Překročení obvyklých hranic ve vnímání města umožní vytváření virtuálních mentálních map, které odhalí možná zkreslení obrazu města světového dědictví UNESCO a očekávání jeho návštěvníků.Veřejnou prezentaci výstupů jednotlivých studentských týmů, která se bude konat ve středu 17. února od 15 hodin najdete na webové  adrese.

SCOLA TELCZ je multidisciplinární škola šesti vzdělávacích a výzkumných institucí  - Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži, Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR - zabývajících se problematikou uchování kulturního dědictví a památkovou péčí.

Jihomoravskénovinky.cz informoval   Mgr. Pavel Žára, M.A., tiskový mluvčí, Masarykova univerzita.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)