Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Zkušení podnikatelé naučí maminky na rodičovské podnikat

Zkušení podnikatelé naučí maminky na rodičovské podnikat

Již toto úterý odstartuje za podpory městské části Brno-střed bezplatný praktický kurz podnikání Podnikni to! pro rodiče na rodičovské dovolené.

Maminky na rodičovské se mohou naučit podnikat
8. října 2019 - 11:00

Cílem kurzu je pomoci zájemcům v začátcích vlastního podnikání. Účastníci si mohou poznatky vyzkoušet na vlastním projektu nebo otestovat životaschopnost podnikatelského nápadu. 

Desítky českých maminek a účastnic praktického kurzu Podnikni to! už mají za sebou zkušenost s rozjezdem vlastního podnikání během rodičovské dovolené. S odstupem času se shodují v jednom: samotná touha pustit se do něčeho nového, dobrý nápad a odvaha není všechno. Zapotřebí jsou také specifické znalosti a praktické dovednosti.

„V začátcích podnikání mi velmi pomohlo, že jsem měla k dispozici zkušenější podnikatelku, která mi na kurzu pomohla ujasnit si základy, minimalizovat riziko a najít skutečný nápad s potenciálem,“ popisuje své začátky podnikání Alena Peterková, jedna z prvních absolventek projektu Podnikni to!


V rámci kurzu Podnikni to! se maminky nebo i otcové na rodičovské dovolené seznámí s tím, jak hledat podnikatelské nápady, jak systematicky otestovat jejich potenciál a finanční udržitelnost nebo jak rozvinout nápad ve fungující podnikatelský projekt. „Ještě před samotným začátkem podnikání si mohou rodiče vše prakticky vyzkoušet na vlastním projektu, doplnit si potřebné znalosti, získat názor zkušených podnikatelů a až poté se rozhodnout, zda se po skončení rodičovské dovolené budou naplno věnovat svému podnikání, nebo se vrátí zpět do zaměstnání,“ doplňuje spolumajitel Podnikni to! Max Dužek.


Úvodní workshop s názvem Podnikni to! na rodičovské odstartuje v úterý 8. října 2019 v 9:30 v prostorách radnice městské části Brno-střed. Maximální počet účastníků není nijak kapacitně omezen a přihlásit se může každý, kdo je aktuálně na mateřské nebo rodičovské dovolené.

Lektorka kurzu, zkušená podnikatelka a také maminka Zuzana Hloušková, k tomu dodává: „Na prvním setkání podnikaví rodiče zjistí, jak najít podnikatelskou příležitost a jak ji odprezentovat svému okolí. Budeme se věnovat i motivacím a překážkám jednotlivých účastníků. Následně se sami rozhodnou, zda budou v kurzu pokračovat.“

Celkem je připraveno osm tematických setkání, která se uskuteční jednou týdně vždy v úterý dopoledne od půl desáté do dvanácti.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mediální zástupce akce Roman Müller.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)