Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Znojemská nemocnice má dva nové sanitní vozy

Znojemská nemocnice má dva nové sanitní vozy

Ve čtvrtek došlo k symbolickému předání dvou nových sanitních vozů, které pořídila znojemská nemocnice za podpory města Znojma. Symbolického předání se zúčastnil starosta města Znojma Jan Grois a ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Z předání sanitek
12. ledna 2020 - 11:00

Pořízení nových sanitních vozů proběhlo na základě výběrového řízení v hodnotě 2,4 milionů Kč. Dotace města Znojma činila 2 mil Kč. Město Znojmo se na zabezpečení vozového parku znojemské nemocnice podílí již několik let. Za posledních šest let přispělo částkou 10,4 mil korun, za které nemocnice s použitím dalších vlastních zdrojů pořídila celkem 13 sanitních vozů.

„Dlouhodobé spolupráce a financí od města Znojma si nesmírně vážíme a vnímáme tuto velkou podporu s vděčností,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Sanitní vozidla jsou určena pro dopravu raněných, nemocných a rodiček. Vozidla jsou vybavena poloautomatickou klimatizací s rozvodem po celém vnitřním prostoru, třemi sedačkami, infarktovým křeslem a pojízdnými skládacími nosítky s nosností minimálně 200 kg.

„Zdraví obyvatel je pro nás prioritou. Nemocnici přeji, ať sanitky dobře a dlouho slouží,“ řekl starosta Jan Grois.

Zdravotnická dopravní služba Nemocnice Znojmo zajišťuje převoz pacientů, biologického materiálu vč. zajištění dozoru na sportovních a kulturních akcích. Vozový park čítá 18 vozů. Průměrné stáří vozů je 4,5 roku. Vozidla za loňský rok najela téměř devět set tisíc kilometrů, přepravila více než pět tisíc klientů a zajistila více jak třicet tisíc převozů.


Jihomoravskénovinky.cz informovala Petra Veselá, tisková mluvčí, Nemocnice Znojmo, p.o..

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:Nemocnice Znojmo)