Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Znojemská radnice zkoumá, jak komunikovat s veřejností

Znojemská radnice zkoumá, jak komunikovat s veřejností

Znojemská radnice spojila síly s Institutem veřejné správy při Masarykově univerzitě. Cílem je získat průzkum efektivní komunikace směrem k občanům.

Znojmo
15. září 2019 - 11:00

Hodnotí se jak komunikace pomocí tradičních médií, tak i pomocí těch nových, zejména sociálních sítí.
 
V průzkumu komunikace měst na Facebooku, kterou realizoval Institut veřejné správy společně s PR Akademií vloni, vyšlo Znojmo jako nejlépe komunikující město v České republice.


„Chtěli jsme proto se Znojmem navázat užší spolupráci a zaměřit se podrobněji nejen na jeho komunikaci na Facebooku, ale také na ostatních sociálních sítích a skrze i další kanály. Naším cílem je také porovnat, zda lidé preferují online komunikaci nebo tradiční média a jaké typy informací kde očekávají,“ říká Filip Hrůza, ředitel Institutu veřejné správy.

„Kromě dotazů, jaké komunikační kanály občané preferují, jsme do ankety zařadili také dotazy, zda se k nim dostávají všechny informace, o které mají zájem, a zda se k nim dostávají včas. Bude to pro nás velmi cenná vazba, jak naši komunikaci směrem k občanům ještě zlepšit,“ doplňuje Zuzana Pastrňáková, tisková mluvčí znojemské radnice.

Dotazník je k nalezení na www.mobilnirozhlas.cz/ZnojmoKomunikuje. Vyplnění krátkého dotazníku nezabere více než pár minut času.

„Abychom docílili co nejlepšího vzorku obyvatel v našem průzkumu, doplníme online anketu ještě také o dotazníkové šetření přímo v ulicích města. To chystáme ve spolupráci s radnicí na říjen,“ dodává Filip Hrůza.

O celé záležitosti informovaly webové stránky znojemské radnice.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)