Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Znojemské Velikonoce ve znamení dvou novinek

Znojemské Velikonoce ve znamení dvou novinek

Uplést pomlázku, vyrobit zajíce ze slámy, nebo nabarvit vajíčka budou moci návštěvníci historických řemeslných dílen.

Znojmo
10. dubna 2019 - 11:00

Novinkou letošního programu bude výstava drobného zvířectva a překážková soutěž Králičí hop. Oslavy spojené s příchodem jara odstartují 17. dubna a užít si je možné do 21. dubna na několika místech v centru Znojma. Hlavní část programu se bude odehrávat na Horním náměstí, kde budou pro návštěvníky připraveny tradiční trhy s tematickým sortimentem.


V následujících dnech pak bude možné využít historických řemeslných dílen, poslechnout si hudební skupiny Šarivari swing band, I.V.M., Arythmia, The People nebo Modrý cimbál. Kromě tradičních dílniček s Jájou se děti mohou těšit na sbírání vajíček ve Znojemském podzemí. „Na své si letos přijdou zejména milovníci zvířat. Na Masarykově náměstí opět vyroste ohrada s ovcemi a na Horním náměstí se poprvé uskuteční výstava drobného zvířectva, v rámci, které proběhne soutěž v jednom z nejmladších sportů se zvířaty – Králičí hop,“ uvedl novinku František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Kdo si bude chtít prohlédnout, jak vyzdobené je historické centrum Znojma, může využít velikonočního vláčku, který bude městem projíždět v sobotu 20. dubna a v neděli 21. dubna, od 10 do 12 hodin. Jeho nástupní zastávka je na Masarykově náměstí. Stejně jako v minulých letech se i letos můžete zapojit do soutěže o nejkrásnější venkovní výzdobu domů a bytů ve Znojmě a jeho městských částech. Letos se mohou zúčastnit také podnikatelé v městské památkové rezervaci i mateřské a základní školy. Další část programu nejvýznamnějšího křesťanského svátku patří mším svatým. Jejich výčet od Květné neděle po Boží hod velikonoční naleznete v programu.

Kompletní program naleznete na www.znojemskabeseda.cz nebo na Facebooku.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval vedoucí marketingu znojemské radnice Karel Semotam.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)