Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Znojemští strážníci v případě nutnosti zabaví alkohol

Znojemští strážníci v případě nutnosti zabaví alkohol

Lidem, kteří nerespektují zákaz konzumace alkoholu na vymezených veřejných prostranstvích ve Znojmě, hrozí postih. Strážníci jim mohou v odůvodněných případech alkohol odejmout.

Ilustrační foto
13. května 2022 - 11:00

„Chceme tímto krokem řešit situaci, kdy někteří konzumenti alkoholu obtěžují své okolí, znečišťují veřejná prostranství či ruší noční klid,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka. Ve Znojmě jsou vymezena prostranství se zákazem konzumace alkoholických nápoje, a to obecně závaznou vyhláškou.

Na její dodržování dohlíží Městská policie Znojmo. „V některých případech domluva či pokuty nikam nevedou. Strážníci městské policie proto v rámci svého zákonného oprávnění mohou a budou zabavovat alkohol osobám porušujícím městskou vyhlášku, pokud to vyhodnotí za důvodné. Nyní tak kolegové učinili na Divišově náměstí a budou v tom pokračovat dále,“ popisuje Jakub Malačka.


V minulém týdnu tento krok využili znojemští strážníci na Divišově náměstí. V tamním parčíku žena popíjela víno z PET láhve. Tato žena již opakovaně narušovala veřejný pořádek a porušovala městskou vyhlášku. Pokuty, které jí strážnici udělili v minulosti, neřešila. Strážníci proto přistoupili k zákonnému odejmutí alkoholu.

Toto oprávnění vychází ze zákona o obecní policii a zákona o odpovědnosti za přestupky. ,,Vnímáme tento krok velmi pozitivně. Na některé delikventy pokuty nezabírají a odejmutí alkoholu pro ně bude větší postih než samotná pokuta,“ říká Petr Hladký, ředitel Městské policie Znojmo. 

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: