Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Znojmo bude hostit seniory z obcí postižených tornádem

Znojmo bude hostit seniory z obcí postižených tornádem

Pro seniory z obcí postižených tornádem město Znojmo připravilo pro ně jednodenní výlet právě do Znojma s bohatým kulturním programem.

Znojmo z ptačí perspektivy.
20. září 2021 - 11:00

Podle starosty Znojma Jakuba Malačky hodlá město dotyčným seniorům alespoň na chvíli zpestřit už tak náročnou životní situaci. „Po konzultaci s odborníky, charitními psychology pracujících v postižených místech, jsme došli k závěru, že senioři prožívají následky této přírodní katastrofy nejhůře. Navíc s přicházejícím podzimem a dlouhým časem, kdy ještě nemají zcela v pořádku svá obydlí, je zapotřebí nabídnout program mimo obce, tak aby se jejich psychika soustředila na jiné, v tuto chvíli příjemnější prostředí,“ doplňuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Prostřednictvím starostů a starostky postižených obcí byli osloveni starší obyvatele z nejvíce zasažených částí. Ze čtyř obcí do Znojma zavítá bezmála 100 seniorů. Cesta za poznání Znojma a okolí začne 24. září v 7.30 hodin ráno, kdy seniory v jejich obcích vyzvednou autobusy s koordinátory.


Ti se jim budou věnovat po celý den až do podvečerních 17 hodin. V nabitém programu je čeká prohlídka města Znojma, návštěva znojemského hradu, prohlídka chrámu sv. Mikuláše, ale také divadelní představení, koncert, projekce videí ze Znojemského historického vinobraní a další vyžití.

„Program jsme sestavili právě podle možnosti seniorů, tak abychom jejich čas strávený ve Znojmě využili co nejvíce, ale abychom je stihli také během poledne pohostit, a aby měli senioři prostor k povídání s přáteli,“ říká František Koudela, který program s kolegy na Znojemské Besedě připravuje.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Znojemská beseda)