Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Znojmo: Dětská hřiště dostanou nové hrací prvky

Znojmo: Dětská hřiště dostanou nové hrací prvky

Za téměř 250.000 korun nechá město Znojmo doplnit herní prvky na dětská hřiště ve Znojmě. Houpačky, pyramidy a další prvky buď nahradí ty opotřebované, nebo hřiště rozšíří. 

Ilustrační foto
6. srpna 2018 - 11:00

Nové komponenty tak přibydou na šest dětských hřišť. Informovaly o tom webové stránky znojemské radnice. Do Kolonky se nainstaluje nová lanová pyramida, v areálu ZŠ Přímětice se mohou těšit na novou klouzačku a houpačky se pořídily na hřiště v ulici Pražská za hotelem Premium, v ulici Příční a o houpačku doplní hřiště v Načeraticích. Nový prvek, dvouhoupačku, dostane i dětské hřiště v ulici Úprkova, které vzniklo teprve v loňském roce.

Dětská hřiště ve Znojmě má na starosti Městská zeleň Znojmo. Náklady na pořízení prvků a jejich montáž činí přibližně 250 000 korun. Dodavatelem komponentů pro dětská hřiště je firma Alestra s.r.o., se kterou Městská zeleň již dříve spolupracovala.


Vloni se podílela i na realizaci dvou zbrusu nových hřišť, a to právě jak v ulici Úprkova, tak i na speciálním hřišti v blízkosti Louckého kláštera, kde své síly Městská zeleň spojila s firmou Znovín Znojmo. Díky této spolupráci byl zvolený hlavní spojovací prvek hřiště, a tím jsou sudy na víno různých velikostí. Do hracích prvků obou hřišť a práce na jejich montáži město investovalo více než 970 000 korun.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)