Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Znojmo: Diskuse o zeleni

Znojmo: Diskuse o zeleni

Město Znojmo zve všechny na další veřejné projednání k projektu Zelené cesty města Znojma, které se uskuteční ve čtvrtek 25.dubna od 16:00 hodin v Domečku (budova České spořitelny) na Pontassievské ulici.

Znojmo
8. dubna 2019 - 11:00

„Druhé projednání se zaměří na aktuální bariéry v území a možnosti jejich odstranění. Při diskuzi společně vybereme také nejvýznamnější objekty zeleně, kterými bychom se měli do budoucna zabývat prioritně,“ zve místostarosta Jakub Malačka.

 
Veřejné projednání je součástí projektu Zelené cesty města Znojma, jehož cílem je zpracovat expertní analýzu stavu zeleně a následně i strategický dokument rozvoje zelených ploch, a to ve spolupráci s veřejností. Projekt je rozdělen na tři etapy.

V únoru byla představena veřejnosti I. etapa, která analyzovala současný stav systému zeleně ve Znojmě. Nyní bude diskuze zaměřená na II. etapu, která zpracovává koncepci zelených cest na území města. Projektanti představí pracovní verzi návrhu systému zeleně města, následovat bude diskuze s veřejností nad vzniklou koncepcí včetně možných konkrétních řešení. Diskuzi povede projektant Pavel Šimek se svými kolegy, se kterými spolupracuje město například i na revitalizaci Jubilejního parku.

Veřejné projednání, stejně tak jako jiná setkávání a veřejné diskuze mezi vedením města Znojma a veřejností, se koná pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo. Projekt Zelené cesty města Znojma je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Znojma.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)