Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Znojmo lákavější než Jadran. Letos bylo o třetinu více turistů

Znojmo lákavější než Jadran. Letos bylo o třetinu více turistů

Zatímco zahraniční destinace na Jadranu ani zdaleka nedosahují předpokládané návštěvnosti, do Znojma zavítalo o třetinu více turistů než v letech před covidem. Už teď je jasné, že jde o jednu z nejsilnějších sezón za poslední roky.

Ilustrační foto
8. října 2021 - 11:00

Do provozů Znojemské Besedy od června do září zamířilo na 81 tisíc návštěvníků, a to hlavně díky projektu #mastozadax, který už podruhé lákal na volné vstupy do podzemí, Expozice pivovarnictví, na radniční věž nebo na prohlídku města, či hradebního opevnění.

„Věříme, že to byla poslední sezóna, kdy jsme museli pracovat s omezeními provozů. I navzdory nim jsme ale měli opravdu rekordní návštěvnosti, na které jsme nebyli zvyklí ani v letech před covidem. Je to důkazem toho, že i taková forma nepřímé finanční podpory podnikatelům se vyplácí,“
hodnotí Jakub Malačka, starosta města Znojma.

Mezi nejnavštěvovanější provozy Znojemské Besedy patří podzemí, které je jedním z největších podzemních labyrintů ve střední Evropě. Během čtyř sezónních měsíců do něj zavítalo bezmála 38,5 tisíce návštěvníků. Dalším nejnavštěvovanějším cílem byla radniční věž.


Za výhledem z ptačí perspektivy se vydalo téměř 24 tisíc návštěvníků. I další atrakce jako Expozice pivovarnictví, prohlídky města a hradebního opevnění zažily letos mimořádný zájem, a lze tak hodnotit, že návštěvnost ve Znojmě oproti roku 2019 průměrně vzrostla o téměř 33%.

Letošní sezóna také ukázala nové trendy v cestování po tuzemských destinacích. Zvyšuje se zájem o individuální výlety do přírody, ale také počet dní strávených v ubytovacích zařízení.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)