Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Znojmo motoristům: Výdej parkovacích karet už začal

Znojmo motoristům: Výdej parkovacích karet už začal

Výdej parkovacích karet pro parkování osobních motorových vozidel na parkovištích městské památkové rezervace město Znojmo už zahájilo.

Ilustrační foto
11. listopadu 2020 - 11:00
 
„Vzhledem k opatření vlády ohledně otevírací doby úřadů jsme se rozhodli výdej karet spustit co nejdříve, aby měli občané více času si kartu vyřídit. Doufáme tak, že budou lidé chodit postupně a nebudou vznikat velké fronty. Prosíme všechny o ohleduplnost, dodržování povinnosti nošení roušek a udržování rozestupů,“ apeluje starosta Znojma Jan Grois.

O parkovací kartu si může zažádat každý, kdo má trvalý pobyt, sídlo firmy, provozovnu nebo je vlastníkem nemovitosti v městské památkové rezervaci a je vlastníkem nebo provozovatelem osobního vozidla.

Občané s trvalým bydlištěm v městské památkové rezervaci (dále jen MPR) zaplatí za parkovací kartu za jedno vozidlo měsíčně pouhých 50 korun (za každé další 1 000 korun). Parkovací kartu mohou získat i vlastníci nemovitostí v MPR, kteří zaplatí za jedno vozidlo měsíčně 500 korun (za každé další 1 000 korun). Podnikající se sídlem firmy nebo provozovnou v MPR zaplatí za kartu měsíčně 1 000 korun, stejnou částku zaplatí i za každou další.

Alternativou pro podnikatele je možnost parkovat za zvýhodněnou měsíční cenu na parkovišti na náměstí Svobody II (naproti Úřadu práce). Za parkování jednoho vozidla tu zaplatí 300 korun měsíčně, za další vozidlo rovněž 300 korun. Toto bude možné vyřídit za předložení stejných dokladů, jako by žádali o parkovací kartu. Vyřízení této žádosti bude mít v kompetenci sama společnost FCC Znojmo v kanceláři v budově na náměstí Svobody 16.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojma)