Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Znojmo: Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září

Znojmo: Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září

Most, který vede přes řeku Dyji a spojuje ve Znojmě ulici Koželužskou s ulicí Mlýnskou, se letos dočká avizované rekonstrukce.

Most čeká rekonstrukce
24. srpna 2019 - 11:00

Tříměsíční opravy začnou na začátku září. Pro veškerý provoz se most uzavře po vinobraní.
 
Stavba bude firmě předána hned první týden v září. Ta nejprve zahájí práce pod mostem a znemožní se tak provoz pod ním, tedy vodákům. Auta a kolový vláček budou moci po mostu jezdit ještě přibližně 2 týdny. Po Znojemském historickém vinobraní (13. – 15. 9.) bude již most uzavřen pro veškerý provoz.

Kvůli velkému zatížení trpí most částečnými statickými poruchami konstrukce. Práce budou zahrnovat opravy základů pilířů i výměny čtyř dřevěných pilířů. Dále se opraví opěry a zděný pilíř, doplní se křídla mostu u obou opěr a obnoví se i ložiska mostu. Nutné je i vyrovnání nivelety nosné konstrukce, přičemž celá ocelová konstrukce bude očištěna a dostane nový ochranný nátěr, stejně tak jako mostovka. Počítá se i s výměnou poškozených prvků mostovky a doplnění zábradlí.


Rekonstrukci provede firma FIRESTA – Fišer rekonstrukce, stavby a.s., která podala nejvýhodnější cenovou nabídku. Město do rozsáhlé rekonstrukce investuje téměř 9,7 milionů korun. Do budoucna chce navíc investovat i do rozšíření stávající konstrukce mostu.

„Současná šířka mostu odpovídá jednomu jízdnímu pruhu, ale na mostě se potkávají pěší s kočárky či psi s auty nebo turistickým vláčkem, což je nebezpečné. Proto chceme nechat most rozšířit. Vzniknou tak chodníky pro chodce. Tyto plány jsou ve fázi vypracování studie,“ doplňuje místostarosta Malačka.

O celé záležitosti informovaly webové stránky znojemské radnice.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:Město Znojmo)