Svátek má: Štěpánka

Regiony

Velikost textu:

Znojmo zažilo jednu z nejsilnějších turistických sezón

Znojmo zažilo jednu z nejsilnějších turistických sezón

Znojmo zažilo jednu z nejsilnějších turistických sezón, a to i v nelehkých časech, kdy Corona nebyla a není jen mexické pivo.

Znojmo z ptačí perspektivy.
18. října 2020 - 11:00

Do turistických provozů zavítalo více navštěvníků než v loňském roce a místní i turisté objevovali kromě vyhlášeného podzemí i méně známé atrakce, jako je například hradební opevnění. Do podzemí, radniční věže a dalších turistických cílů zavítalo na desetitisíce návštěvníků, více než třetina přitom využila volného vstupu.

Od začátku června až do konce září tak mohli návštěvníci města vybírat mezi 140 zapojenými podnikateli, jejichž provozovny byly označené nákepkou Znojmo Zadax. Právě u nich mohli poukazy opravňující k volnému vstupu obdržet. Stačilo utratit nastavenou částku – gastro 150 Kč, ubytování 500 Kč, ostatní služby 200 Kč a volňásek byl váš.


Projekt přinesl hned několik zajímavých čísel. Do oběhu se během 4 měsíců dostalo na 62 tisíc poukazů, z nichž téměř 35 tisíc návštěvníci na provozech využili.

Ještě zajímavější jsou samotná čísla návštěvnosti objektů. V porovnání se stejnými měsíci roku 2019 se celková návštěvnost turistických provozů Znojemské Besedy zvýšila o 51 procent.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)