Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Zprůjezdnění Zábrdovické ulice přinese v Brně změny jízdních řádů

Zprůjezdnění Zábrdovické ulice přinese v Brně změny jízdních řádů

V sobotu 30. listopadu se díky otevření zrekonstruované trati v úseku Cejl –Zábrdovická, vrátí dotčené linky na své původní trasy. Tramvají 2 a 3 se tak cestující opět dostanou na Starou osadu.

Ilustrační foto
26. listopadu 2019 - 11:00

Ve stejném termínu DPMB otevře novou trolejbusovou trať z Novolíšeňské na Jírovu. V této souvislosti dojde k úpravě vedení linek v oblasti Líšně a Vinohrad.

„Jsem rád, že se všechny práce stihly před plánovaným  termínem a linky se vrátí na trasy, na které jsou cestující zvyklí, ještě před Vánocemi. Zároveň doufáme, že se obnovení provozu v ulici Cejl a Zábrdovická pozitivně odrazí na dopravní situaci v centru města, a tak i na plynulejším provozu MHD,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Obnovené tramvajové spojení na Starou osadu linkami 2 a 3 bude od 30. listopadu do 14. prosince sloužit zároveň jako náhradní doprava za železniční výluku mezi Hlavním nádražím a nádražím Brno- Židenice.


„Linka číslo 2 zajistí dopravu z nádraží Brno – Židenice na Hlavní nádraží, linka 3 a posilová linka P3 pak do centra a severní části města,“ uvedl provozní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl. Přestup z vlaků je zajištěný na zastávce Kuldova.

Zatímco v případě oblasti Zábrdovické se většina linek vrací k původnímu schématu, v oblasti Líšně a Vinohrad dochází k větším úpravám. Dopravní podnik města Brna v předtermínu dokončil prodloužení trolejbusové tratě a trolejbusy na linkách 25 a 26 své cestující nově dopraví až do smyčky Jírova. V této souvislosti od stejného data dojde k úpravě tras autobusových linek.

„Linka 55 bude v úseku Bílá hora – Jírova vedena nově po trase Vlkova – Houbalova – Horníkova – Molákova a v severní části sídliště Líšeň tak doplní linku 78,“ uvedl Seitl. Právě linky 78 se týkají další z úprav.

„Zaznamenali jsme velký zájem místních obyvatel o zachování přímého spojení mezi Vinohrady a Dělnickým domem, tak jak jej zajišťovala výluková linka x27. Po pečlivém zvážení jsme upravili trasu linky 78 tak, aby tohoto spojení mohli naši cestující i nadále využívat,“ vysvětlil Havránek s tím, že zájem cestujících bude dopravní podnik sledovat.


Slavnostní otevření tratí Zábrdovická-Cejl a Novolíšeňská-Jírova je naplánováno na pátek 29. listopadu v dopoledních hodinách. Z linek MHD jako první ulicí Zábrdovickou projedou noční spoje linek N97 a N99 z pátku na sobotu, následovat budou ranní tramvajové linky.   

Jihomoravskénovinky.cz informovala Mgr. Hana Tomaštíková, tisková mluvčí DPMB, a.s..

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)