Svátek má: Jeroným

Sport

Velikost textu:

Neporažným ligovým ragbyovým týmem zůstala už jen Praga

Neporažným ligovým ragbyovým týmem zůstala už jen Praga

V přímém souboji o první příčku ligové tabulky vyhrála mistrovská Praga, která porazila Říčany na trávníku soupeře vysoko 47:14 a na pětky 7:2. Diváci viděli devět pětek, i když na tu první čekali třicet minut, než se poprvé protrhla říčanská obrana.

Jedna ze sedmi pětek ragbistů Pragy položených na říčanském trávníku
4.říjen 2015 - 12:11

Po utkání v Říčanech v táboře hostí panovala spokojenost, méně spokojeni byli domácí borci.    "Nevydrželi jsme po půlhodině hry v tu chvíli obrovskému tlaku Pragy a pak nás nachytala Praga ještě sedmkrát," líčil porážku zadák Říčan a reprezentant  Jan Rohlík.  "Věřil jsem, že vyhrajeme. Je skvělé, že vedle zkušených borců se začíná dařit i našim mladým hráčům, kteří se už i prosazují a bodují," poznamenal pro ragbyový magazín Českéragby.cz  po utkání do té doby neporažených celků  kapitán Pragy Petr Čížek.

Neporažným ligovým ragbyovým týmem zůstala po výhře v Říčanech už jen Praga

I v dalších utkáních uspěly  pražské týmy. Tatra v derby nad Petrovicemi vyhrála na pětky 8:0  a Slavia nad Dragonem Brno na pětky jen 2:1. 

Utkání Sparta Praha - Vyškov bylo odloženo a důvod?  Vyškovští ragbisté odcestovali do Anglie sledovat, jak se hraje ragby na MS. Předchozí odložená utkání jiných týmů  byla ze stejného důvodu. Proto po pátém kole odehrály všech  pět utkání jen celky Pragy, Říčan a Dragonu Brno. 

Zrcadlo výsledků neúplného pátého kola ...
 
Tatra Smíchov - RK Petrovice  55:3 (20:0)  * pětky  8:0
Říčany - Praga Praha  14:47 (0:12) *  pětky  2:7
Slavia Praha - Dragon Brno    17:10 (7:3) *  pětky 2:1

Aktuální tabulka ...
 


(ps, Prvnizpravy.cz & Českéragby.cz & Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: