Svátek má: Hedvika

Sport

Velikost textu:

Radost fanouškům pořídili hokejisté Sparty,když zhasli Kometu Brno

Radost fanouškům pořídili hokejisté Sparty,když zhasli Kometu Brno

Hokejisté Sparty porazili ve 32. kole extraligy Brno 3:2, ale nebylo to vůbec snadné vítězství, ale zato stálo zato.  Pražský tým totiž přerušili  sérii čtyř utkání, při  nichž nebodovali, ale  šňůru šesti porážek s s Kometou Brno.

Rušno bylo u obou branek při utkání Sparta - Kometa Brno
23. prosince 2017 - 14:49

A to nebylo všechno. Zápas Sparta - Brno se hrál před nejvyšší návštěvou sezóny 16 343 diváků.

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Tak se nějak ve třetí třetině rozjel Radim Zohorna na branku Sparty

Radim Zohorna nějak neudržel rovnováhu a pod tlakem obránců Sparty v tuto chvíli už začíná padat

Radim Zohorna z Komety Brno skutečně upadl na led

Puk nakonec chytil brankář Sparty, ale následovalo neúspěšné trestné střílení
Sparta vedla už  2:0, ale hosté pak snížili na rozdíl jediné branky. Třetí nakonec vítězný gól proměnil  Richard Jarůšek. Ve třetí třetině  kapitán Brna Martin Erat ještě  nedal trestné střílení a  po gólu Ondřeje Němce byli borci z Brna jako na koni, ale vyrovnat se jim už nepodařilo a sparťané už si nenechali důležité vítězství vzít.

Zápas byl protkaný tvrdou  hrou, která dvakrát v první třetině  přešla v bitku. Dvě třetiny skončily za stavu 2:1 pro Spartu  a když začala ta třetí,  neuplynulo ani  40 vteřin a Jarůšek zvýšil povedenou trefou na 3:1. Ve 47. minutě ještě fauloval Mikuš a pronikajícího Radima Zohornu poslal k zemi, ale trestné střílení  Erat neproměnil, protože Aittokallia měl dobře nastavený beton své výstroje.

Co se nepovedlo Eratovi, dosáhl Ondřej Němec, který snížil na 2:3.  Další branka naštěstí  už pro Spartu v tomto utkání  nepadla a tak si domů příznivci Sparty odnášeli příjemné předvánoční pocity.  Praha 22. prosince  2017

32. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Klimek (Forman, Pech), 32. Kalina (J. Hlinka, J. Mikuš), 41. Jarůšek (Říčka) - 33. V. Němec (Zaťovič), 48. O. Němec (M. Erat). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Jarůšek (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 16.343.
Sparta: Aittokallio - Švrček, Piskáček, Kalina, J. Mikuš, Nedomlel, T. Pavelka, T. Dvořák - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - Forman, Pech, Klimek - Uher, Černoch, Kumstát. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.
Brno: Langhamer - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, Horký - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna - T. Svoboda, Nahodil, Dočekal - Havránek. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)