Svátek má: Oldřiška

Zprávy

Velikost textu:

American Thinker: Demokraté vedou USA na cestu banánových republik!

American Thinker: Demokraté vedou USA na cestu banánových republik!

Americká ústava uvádí, že moc by měla být převáděna pokojně prostřednictvím voleb, a impeachment uplatňován pouze za závažné zločiny. Jenže dnes je díky demokratů vše jinak.

Slyšení v Senátu k impeachmentu Trumpa
8. prosince 2019 - 06:20

Jak píše novinář American Thinkeru, demokraté, i když jsou v menšině, zneužívají moc a vedou Spojené státy po cestě „banánových republik“, kde politické rvačky probíhají jedna za druhou.

Zdá se, že americká demokratická strana chce, aby USA sešly z cesty a staly se „banánovou republikou“, ve které je politická moc určována spíše převraty než volbami, píše Scott Powell v článku pro American Thinker. Podle něj vzniká dojem, že američtí demokraté jsou připraveni zpochybnit integritu a stabilitu své země, aby znovu získali moc a kontrolu.

Přičemž autor článku připomíná, že legitimita moci ve Spojených státech pochází od lidí a mělo by se to demokratům připomenout. Snaží se zjistit důvody, proč demokraté místo svých povinností v Kongresu utrácí čas a prostředky na proces obžaloby, zejména po výsledcích Muellerova vyšetřování (které nezjistilo žádné "spikunutí" Turmpa s Moskvou - pozn. red.). Dochází tedy k závěru, že tradiční demokraté jsou nyní horší než krajní levice, která absorbovala proislámské a marxistické názory. A obžaloba je podle něj útokem nejen na Trumpa, ale také na téměř polovinu země, která pro něj hlasovala.


Autor článku uvádí, že podle americké ústavy je stabilita systému založena spíše na volbách než na parlamentní demokracii. A byla to právě relativní politická stabilita, která umožnila hospodářský vzestup, který ve Spojených státech pokračuje posledních 240 let.

Podle politických analytiků mohou slyšení k impeachmentu rozdělit společnost, takže jediným důvodem by měl být přímý zločin, který projde soudním systémem. V tomto případě slyšení naznačují, že obvinění proti Trumpovi jsou spíše založena na fámách a politických neshodách.

Podle autora článku jsou slyšení k obžalobě „přehlídkou zoufalství“, která se provádí tak, aby lidé nemohli sledovat, co se děje. „A zatímco dál šíří dým kolem Donalda Trumpa, doufají, že jednoduchý volič rozhodne, že pokud ano, pak by zde měl být oheň," píše Scott Powell.

Zpočátku otcové zakladatelé chápali senát jako instituci, který by omezoval možnost obžaloby, a moc by měla být pokojně přenesena prostřednictvím voleb. Nyní se ukazuje, že demokraté, i když jsou v menšině, zneužívají moc.Tato strana se stala méně tolerantní a radikálnější. Lidská práva a presumpce neviny, stejně jako svoboda myšlení, nejsou respektovány. Významná část médií se postavila na stranu Demokratické strany a již nepřenáší zprávy. A sociální sítě nyní cenzurují.

„Mnoho se toho děje, když jsou demokraté v menšině. Proč by Američané chtěli dát větší moc straně, která se zabývá tímto druhem zneužívání, včetně metod banánové republiky?“ zeptal se novinář American Thinkeru.

(kou, prvnizpravy.cz, americanthinker.com, foto: arch.)