Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Janusz Korwin-Mikke: „Nechci porážku Ukrajiny, protože...“

Janusz Korwin-Mikke: „Nechci porážku Ukrajiny, protože...“

Janusz Korwin-Mikke, předseda strany KORWiN, vůdce Konfederace a zakladatel „Nejvyššího času!“, napsal na sociální sítě, proč podporuje Ukrajinu ve válce s Ruskem.

Janusz Korwin-Mikke, člen Konfederace
14. května 2022 - 07:20

Janusz Korwin-Mikke od začátku rusko-ukrajinské války tvrdil, že je v tomto konfliktu na straně Ukrajiny. I tak byla řada jeho prohlášení a příspěvků považována za kontroverzní. To vše kvůli charakteristickému stylu prezidenta, který nedbá na politickou korektnost.

I tento příspěvek Janusze Korwina-Mikkeho lze vnímat jako kontroverzní, ačkoli prezident jasně píše, že podporuje Ukrajinu a vysvětluje proč.

„Nechci porážku Ukrajiny, protože to je zájem Třetí Polské republiky,“ píše nejstarší člen Konfederace na Twitteru.

Pak Korwin-Mikke vysvětluje: „Emotivní Polák podporuje Ukrajinu, protože 1) je slabší 2) byla napadena 3) nenávidí Rusko. A průměrný Polák podporuje slabší stranu, protože válka pak bude trvat déle, a pokud Rusové vyhladí polovinu Ukrajinců a Ukrajinci zabijí polovinu Rusů - bude to skvělé !!


Zajímavé je, že tento záznam v komentářích Janusze Korwina-Mikkeho je napaden jak proruskými uživateli internetu, tak těmi s ukrajinskými vlajkami ve svých profilech...

(rp,prvnizpravy.cz,nczas,foto:arch.)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: