Svátek má: Gabriel

Zprávy

Velikost textu:

Místopředseda Bundestagu: „Kolosální arogance" Berlína vůči Rusku!

Místopředseda Bundestagu: „Kolosální arogance" Berlína vůči Rusku!

Místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki požaduje od vlády v Berlíně, aby oslabila sankce EU proti Moskvě, uvedly Passauer Neue Presse.

Wolfgang Kubicki, místpředseda Bundestagu, FDP
22. března 2018 - 04:20

V rozhovoru s německými novinami také politík vyzval k prvnímu kroku směrem k Rusku, aby viděl z první ruky, „zda a jak Putin zareaguje".

Místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki požaduje, aby po Putinově vítězství ve volbách prezidenta Ruské feredace německá vláda oslabila sankce EU vůči Moskvě, napsaly Passauer Neue Presse.

„Musíme pokračovat v dialogu s Ruskem a prezidentem Putinem," řekl Kubicki německým novinám. „Co nám ve skutečnosti daly sankce od roku 2015? Někdo musí udělat první vstřícný krok. Pokud nyní oslabíme sankce, uvidíme, jak na to Putin reaguje a zda bude vůbec následovat reakce."

Místopředseda Spolkového sněmu a současně místopředseda Svobodné demokratické strany (FDP) rovněž poznamenal, že v oblasti zemědělství bruselské trestní opatření proti Moskvě „sotva dávají smysl". Podle něj především zasáhly obyvatelstvo Ruska a zemědělství Německa.

Welt: Většina Němců je pro sblížení s Ruskem!

„Mnohem rozumnější" v otázce sankcí by měl být Západ a pokud jde o letecké údery v Sýrii, řekl Wolfgang Kubicki v rozhovoru pro Passauer Neue Presse.

„Ano, v Sýrii padají bomby. Bombové útoky v Sýrii jsou však také prováděny naším tureckým partnerem a většinou se nikdo nezrušuje. Proto naléhavě žádám více racionality a méně morálního rozhořčení,“ uvedl místopředseda FDP.

Požadavek na uvalení sankcí proti bývalému německému kancléřovi Gerhardovi Schröderovi Wolfgang Kubicki považuje za zcela pobuřující.

„Požadavek ministra zahraničních věcí Ukrajiny k uvalení sankcí na německého občana, navíc na bývalého spolkového kancléře – to je pobuřující,“ protestoval místopředseda Bundestagu.

„Protože se, bohužel stalo módním strkat prstem do Ruska a Putina, pokouší se diskreditovat Gerharda Schrödera," vysvětlil německý liberální politik. „Je lepší, že máme k dispozici další kanál komunikace s Kremlem v osobě Gerharda Schrödera, než žádný."

„Arogance" Berlína ve vztahu k Ruské federaci a dalším východoevropským zemím je skutečně obrovská, zdůraznil Wolfgang Kubicki.

Na otázku ohledně spiknutí, že ne Rusko, ale možná USA by mohly být za útokem na bývalého agenta GRU v Salisbury, odpověděl, že takové předpoklady nečinil.


„Měli bychom si však počkat na vysvětlení a výsledky, a ne předčasně předvídat. Presumpce neviny platí i na mezinárodní úrovni. Nemá smysl tady soudit bez konkrétních důkazů. Když paní von der Leyen říká (německá ministryně obrany – pozn. red.), že Moskva už není partnerem, třese se. Pokud německá ministryně obrany oživí obraz Ruska jako nepřítele v NATO, je to nebezpečné,“ dodal Kubicki.

(kou, prvnizpravy.cz, pnp.de, foto: arch.)