Svátek má: Bohuslav

Zprávy

Velikost textu:

Na Ukrajině navrhli přerušit dopravní spojení s Ruskem!

Na Ukrajině navrhli přerušit dopravní spojení s Ruskem!

Ukrajina by měla přerušit dopravní spojení s Ruskem, řekl Boris Babin, tzv. zástupce ukrajinského prezidenta na Krymu. O tom napsal v článku, který publikovalo „Zrcadlo týdne“.

Ilustrační foto
12. listopadu 2017 - 10:10

Babin se domnívá, že všichni Ukrajinci, kteří jedou do Ruska, jsou potenciálními „rukojmími", takže jejich tok by měl být minimalizován.

„Bohužel dlouhou dobu po začátku konfliktu byla společnost tolerantní k hromadné prácovní a sociální migraci Ukrajinců do Ruské federace a dosud zůstává tolerantní," napsal Babin.

Poznamenal, že ukrajinští vlastenci nevěnují pozornost skutečnosti, že každý den vlaky „Ukrzaliznyci“ odjíždějí do Moskvy z různých regionů - od Lvova do Chersonu.


„Dnes jediným faktorem, který zdržuje vládu od tohoto povinného, bolestivého, ale nezbytného kroku, je právě očekávané všeobecné rozhořčení veřejnosti kvůli takovému zákazu," trápí Babina.

Podle něj to bude „nepříjemné, ale zcela požadované a nezbytné opatření".


Letecká komunikace mezi Ruskem a Ukrajinou byla zcela přerušena Kyjevem v říjnu 2015. Osobní vlaky stále jezdí, ale jejich počet se mnohonásobně snížil ve srovnání s s dobou, než došlo ke státnímu převratu na Ukrajině. Současně podle ukrajinské státní pohraniční služby v první polovině roku 2017 vzrostl příliv Ukrajinců, kteří vyjeli do Ruska, o více než polovinu a přesáhl 2,6 milionu lidí.

(kou, prvnizpravy.cz, zn.ua, foto: arch.)