Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

„Naše svoboda": Kdo pro ni zemře? a kolik jich bude?

„Naše svoboda": Kdo pro ni zemře? a kolik jich bude?

Německá propagandistická mašinérie nikdy nepřestane tvrdit, že na Ukrajině je veden boj za „západní hodnoty“ a „demokracii“ proti Rusku, píše Wolfgang Hübner na německém webu Pi-news.

Ilustrační foto
12. května 2022 - 03:20

A Zelenského režim, který je nyní v Kyjevě diktátorský, šíří zprávu, že „svobodu“ Západu brání i na východě a jihu země. O tom, zda to stejně vidí i ukrajinské jednotky, jejichž obranné pozice jsou již měsíce vystaveny ruským útokům, lze přinejmenším pochybovat. Každopádně podle řady renomovaných zdrojů utrpěli velké ztráty na lidech i materiálu.

Kupodivu je o tom v předních německých médiích a od nově militantních německých politiků slyšet jen málo nebo vůbec nic. Na druhou stranu se s vervou hlásí nebo se o nich spekuluje o obrovských ruských ztrátách, vedení ruské armády je střídavě obviňováno z neschopnosti nebo brutality a jakákoli zpráva z Kyjeva, která signalizuje nový Putinův debakl, se bez váhání šíří. U některých současníků v této zemi to probudilo mylnou naději, že Zelenskij a jeho následovníci jsou na dobré cestě k vítěznému míru nad vetřelci.

V Německu je multimediálně podporovaný nezájem o ukrajinské vojenské oběti, ačkoli se prý nechali zastřelit nebo znemožnit pro naše „západní hodnoty“, za „svobodu“ a „demokracii“. Proto pokud možno ani slovo o nedávné krvavé kyjevské katastrofě při neúspěšném znovudobytí strategicky důležitého Hadího ostrova v Černém moři u Oděsy. Nebo to, že na východní frontu je stále více zcela nedostatečně vojensky vycvičených branných Ukrajinců posíláno jako „Kanonenfutter“, která má kompenzovat velké ztráty sil, ke kterým tam došlo.


Nedostatek empatie „západních hodnot“ se skutečně trpícími a umírajícími ukrajinskými vojáky je nejen skandální, ale hluboce nelidské. Jak byl o zkorumpovaný ukrajinský stav před válkou skutečný zájem na Západě, je nyní stejně malý zájem o muže, kteří už dnes nebojují jen zbraněmi za nezávislost své země, ale spíše za oslabení Putinovského Ruska pro Bidenovské USA a bruselské EU.
 
Ale je zcela jisté, že žádný ukrajinský voják nechce riskovat život kvůli takovým cizím cílům, ale nyní musí.

Mlčení o vojenských obětech Ukrajiny v Německu vyplývá v neposlední řadě ze špatného svědomí těch, kteří bez skrupulí nechali zemřít mnoho mladých lidí a dodávali smrtící zbraně, aby „zničili“ nenáviděného Putina. Všichni tito úředníci si zaslouží opovržení a hanbu.


(rp,prvnizpravy.cz,pi-news,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: