Svátek má: Karolína

Zprávy

Velikost textu:

Nového prezidenta Ukrajiny Zelenského již vyzvali k rezignaci!

Nového prezidenta Ukrajiny Zelenského již vyzvali k rezignaci!

Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij byl vybídnut k odstoupení. Příslušná petice z 22. května byla zveřejněna na internetových stránkách hlavy státu.

Vladimir Zelenskij, zvolený prezident Ukrajiny
24. května 2019 - 04:52

Její autor Maxim Bezruk píše, že nově zvolený prezident ve skutečnosti nemá podporu 73% voličů, pouze konsolidoval protesty Ukrajinců.

„S využitím nedostatku smysluplných slibů lidem jste začal lidové vůli připisovat své vlastní rozmary. Situace je nepřijatelná, když „služebník lidu“ nemá vůči svým lidem žádné morální závazky, které vznikly ve volebním procesu,“ uvádí petice.

Petice ovšem velice strmě nabírá podpisy. Dosud ji podepsalo již více než 17 tisíc lidí z 25 tisíc nutných k posouzení. A do konce sběru podpisů zbývá 88 dní.

Ovšem na stránkách hlavy státu se objevila i další petice proti petici požadující odchod Zelenského.


Zelenskij zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb, které se konalo na Ukrajině 21. dubna. S výrazným náskokem předstihl tehdejšího prezidenta Petro Porošenka.

O měsíc později, 20. května, nově zvolený šéf státu nastoupil do funkce. Bezprostředně po uvedení do úřadu oznámil, že rozpustil Nejvyšší radu, a poté následující den podepsal vyhlášku o předčasném ukončení jejích pravomocí.

(kou, prvnizpravy.cz, petition.president.gov.ua, foto: arch.)