Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Rusko USA: Lhali jste, že protiraketová obrana není namířena proti nám!

Rusko USA: Lhali jste, že protiraketová obrana není namířena proti nám!

Nedávné raketové testy Spojených států dokazují lživost ujištění, že jejich globální systém protiraketové obrany „není namířen“ proti Rusku, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Ilustrační foto
21. listopadu 2020 - 10:16

„Upozornili jsme na informace Agentury protiraketové obrany pod americkým vojenským oddělením 17. listopadu o testech v Tichém oceánu - poskytly start z námořní platformy záchytové střely „ Standard-3“(Standard Missile-3) modifikace 2A na cíl napodobující mezikontinentální balistickou raketu. Jedná se o nové potvrzení nebezpečné a destabilizující povahy linie protiraketové obrany Washingtonu, její zjevné protiruské orientace,“ uvedla Zacharová na briefingu.


Podle ní Američané po mnoho let ujišťovali, že zachycení ruských mezikontinentálních balistických raket americkými standardními systémy, včetně této modifikace, je technicky nemožné a že potřebují globální systém protiraketové obrany, jen aby čelili omezeným regionálním hrozbám (zprvu z Iráku, později z Íránu – pozn. red.).

„Současné testy však přímo potvrzují nepravdivost amerických ujištění, že americká protiraketová obrana USA nebyla namířena proti Rusku. Jedná se o přímý důkaz, konkrétní příklad toho, jak Washington manipuloval veřejné mínění, lhal mezinárodním partnerům a ospravedlňoval své akce na mezinárodní scéně naprosto přitažlivými záminkami," poukázala Zacharová.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)