Svátek má: Čeněk

Zprávy

Velikost textu:

Šéf OMV tvrdě připomněl USA: Nic vám není do naší spolupráce s Ruskem!!

Šéf OMV tvrdě připomněl USA: Nic vám není do naší spolupráce s Ruskem!!

Šéf rakouské ropné společnosti OMV Rainer Seele připomněl Spojeným státům, že jim není nic do spolupráce jeho společnosti s Ruskem, uvedl deník Die Presse.

Rainer Seele, šéf OMV
12. srpna 2017 - 04:20

Podle něj nové americké sankce nejsou důvodem pro změnu obchodní strategie ve vztazích s Moskvou. „Nord Stream - 2" je pak „zásadním projektem" pro Evropskou unii, zdůraznil.

Přes USA plány uložit nové protiruské sankce, trvá hlava rakouské ropné společnosti OMV Rainer Seele na tom, že spolupráce s ruským „Gazpromem“ musí pokračovat, sdělil Die Presse. „Nebudeme měnit strategii,“ řekl a dodal, že pro rozvoj jeho společnosti zůstává Rusko „klíčovým regionem“. Podle Seele, Američané nemají co do činění s účastí společnosti OMV v rozvoji  Urengojských a Jiho-ruských ložisek na Sibiři.

Gabriel k sankcím USA: „Nebudeme bezpodmínečně poslouchat!“

Šéf rakouské skupiny rovněž trvá na realizaci projektu „North Stream - 2“ , pokračuje publikace. „Spojené státy se snaží omezit dovoz ruského plynu do Evropy, aby prodaly svůj zkapalněný plyn,“ vysvětlil Seele. „Ale zásobování energií v Evropě - to je záležitost Evropy, a ne Spojených států."

Ve skutečnosti je dražší zkapalnělý břidlicový plynu na evropském trhu s energií nekonkurenceschopný, dodal.Podle něj „válečný pokřik „Amerika především“ je skutečným mezníkem ve vývoji transatlantických vztahů“. EU musí reagovat a nakonec se stát nezávislou, soběstačnou unii, řekl Seele. Z tohoto důvodu „z hlediska Evropské unie je „Nord Stream – 2“ vlastně nepostradatelný projekt“, zdůraznil šéf OMV.

(kou, prvnizpravy.cz, diepresse.com, foto: youtube)