Svátek má: Dobroslav

Zprávy

Velikost textu:

Slovenský poslanec: Čaputová je Kiska v sukni

Slovenský poslanec: Čaputová je Kiska v sukni

Zuzana Čaputová ničí naše dobré vztahy s Čínou. Prý ostře kritizovala čínského ministra za lidská práva. Toto je normální, ekonomická vlastizrada, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
11. července 2019 - 03:20

„Pamatuji si, jak jsem se před rokem v Pekingu styděl jako pes za Kisku. Tehdy se mě předseda zahraničního výboru čínského parlamentu zeptal, proč Slovensko nemá rádo Čínu. Nevěřícně jsem zavrtěl hlavou, že jak to myslí.

A on na to, že když prezident vůči Číně vysílá nepřátelské signály, v Číně to chápou jako nepřátelský akt celého Slovenska.

Jen připomenu, že šlo o několik let staré fotky Kisky s dalajlámou. No Číňané nezapomínají. Léta trvalo, než s námi obnovili spolupráci. Kvůli Kiskovi,“ připomíná Ĺuboš Blaha a pokračuje.

Oni, Číňané,  totiž nerozumí tomu, že u nás může být v čele státu i magor, který popírá naši zahraničněpolitickou linii a na pokyn z USA likviduje naše vztahy s Čínskou lidovou republikou.

Půlhodinu jsem to čínským partnerům vysvětloval a rozešli jsme se jako přátelé - Číňané už vědí, že Kiska je jen americký šašek, kterého není třeba brát vážně.

A je tu Kiska v sukni

Jenže po Kiskovi tu máme dalšího amerického klauna. Čaputovou. To, co dnes spáchala na setkání s ministrem zahraničních věcí Čínské lidové republiky, je doslova skandál.

Na přátelskou návštěvu sem přijede politik ze země s největší ekonomikou na světě, které se podbízejí všichni evropští lídři, jen aby s ní mohli obchodovat ... a ona mu vynadá za to, že v Číně prý porušují lidská práva a zadržují aktivisty. To nevymyslíš, to je Čaputová.

„Baba z Pezinku“ s 25 tisíci obyvateli, která neumí ani anglicky, poučuje lídry země, v níž žije jeden a půl miliardy lidí. Místo toho, aby zdůraznila, že Čína dokázala vyvést z chudoby 700 milionů lidí, ona čínským lídrům vnucuje západní liberalismus a míchá se do vnitřních čínských záležitostí.

To je snad ještě větší „sedláctví“ než u Kisky. Toto si nedovolil žádný evropský lídr. A Číňané si to velmi dobře pamatují.

Jen proto, aby ze sebe udělala hrdinku před bratislavskou kavárnou a ožralýma děckama na Pohodě, Čaputová vážně poškodila naše národní zájmy. Všechny země EU dělají maximum pro dobré vztahy s Čínou, protože potřebují dělat byznys. Podívejte se, co dělají Maďaři. Podívejte se, jak se snaží Francouzi! Poláci! A další!

Gigantický čínský projekt Belt and Road (tzv. Nová hedvábná cesta) může pomoci i naší ekonomice. A my děláme všechno proto, abychom se do tohoto projektu aktivně zapojili. Neboť to může pomoci hospodářskému růstu a zaměstnanosti. Našim občanům!

A pak přijde  „madam“ a začne po Číňanech hulákat jako na smetišti. A mluví s čínským ministrem jako s malým klukem. A co je ona, že si dovoluje hodnotit cizí země? Jiné kultury? Jiné národy? Je to hloupé, neslušné a nezdvořilé! A neuvěřitelně tím škodí Slovensku!

Čínský ministr musel kroutit hlavou, s kým se to musí bavit. A určitě si po setkání odplivl. Protože takový primitivní přístup určitě nezažil ani při jednání s domorodými náčelníky na Bora Bora.

Každý, kdo přičichl ke světové diplomacii, ví, že to nezůstane bez následků. „Sedláctví“ Čaputové nás vyjde draho. Nepochybuji o tom, že takový byl plán těch, kteří to Čaputové přikázali.Američané jsou dnes s Čínou v obchodní válce a potřebují, aby jejich pěšáci likvidovali dobré vztahy s Číňany. A Čaputová poslušně plní pokyny. Tak jak to dělal předtím Kiska.

A mně je hrozně líto, že takoví američtí tajtrlíci ničí to, co roky budujeme. Dal bych jim ztráty v obchodě Slovenska s Čínou proplatit do posledního centu. Barbaři!

Pokud si někdo myslí, že jediný důsledek diletantismu Čaputové  bude to, že Slovensko utrží ostudu, tak je na velkém omylu - bude to stát Slovensko kopu prachů. A budeme to platit všichni.

Dívka nás komplet odřízne od východních trhů a ještě za to ve Washingtonu dostane metál. Celé špatně, končí blog Ĺuboš Blaha
.
A něco z české provenience

28.4.2019 - Prezident Miloš Zeman se dnes v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na jednání ho doprovodila skupina českých ministrů, v delegaci byli také finančníci Pavel Tykač a Jiří Šmejc nebo hokejista Jaromír Jágr s bývalým fotbalovým reprezentantem Pavlem Nedvědem. Zeman na začátku jednání řekl, že není žádná jiná země, kam by jezdil tak často. Do Číny přicestoval již popáté.

28.4.2019 - Čína ruší vystoupení českých kulturních institucí, jejichž název je spojen s Prahou. Čínské úřady tak reagují na některá prohlášení pražského primátora Zdeňka Hřiba.

3.5.2019 - „Čínští soudruzi prý chtějí za trest rušit vystoupení umělců spjatých s Prahou. Jsem zvědav, jestli se to bude týkat i příštích návštěv ochotnického spolku z Pražského hradu,“ směje se neúspěšný prezidentský kandidát Jiří  Drahoš. Způsob, jakým Jiří Drahoš komentuje zahraniční cesty hlavy státu, ale někteří voliči vidí jako prostou zhrzenost a fakt, že se nesrovnal s porážkou.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)