Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Strana.ua: Herec Pašinin vyprávěl o radosti, kterou mu přinesla válka!

Strana.ua: Herec Pašinin vyprávěl o radosti, kterou mu přinesla válka!

Ruský herec Anatolij Pašinin, který se účastní bojů v Donbasu na straně ukrajinských ozbrojených útvarů, řekl, že se těší „obrovskému potěšení“ z účasti na válce.

Anatolij Pašilin: ta radost z války!
25. července 2018 - 10:10

Jak napsala „Strana.ua", ještě jeden živý dojem z války byly hercovy vzpomínky na to, jak byl očitým svědkem dopadu řízené rakety do auta se „separatisty".

Ruský herec ukrajinského původu Anatolij Pašinin, který se účastní vojenských operací v Donbassu na straně ukrajinských ozbrojených útvarů, se těší obrovské radosti z účasti na válce.

„Získáváte obrovské potěšení z toho, že nebudete zabiti, a pokud máte štěstí a vidíte, jak druhého zabili, nemyslíte na strach," řekl Pašinin v rozhovoru.


Také si všiml, že je obklopen mladými bojovníky, kteří ho "pečují jako o oko v hlavě". Jak deník konstatuje, další živý dojem z války byly hercovými vzpomínky na to, jak se stal očitým svědkem řízené rakety, která zasáhla auto se „separatisty". Pašinin prohlásil, že to bylo to nejlepší v životě, co ho potkalo.

Ruský politolog Bogdan Bezpalko to následně komentoval na REN TV.

„To není všelékem na to hrát v ruských filmech. sZdegeneroval jako člověk, jako osoba. Nevím, jestli byl tolerantní vůči jakémukoliv humanistické mu pohledu nebo jakémukoliv náboženství, ale také jasně, že degeneruje. Žádný rozumný člověk nemá potěšení z války, žádný rozumný člověk nemá potěšení ze zabíjení jiných lidí. U většiny vojáků i důstojníků to souvisí s ochranou jejich země, území, jejich rodin. Proto Pašinin herec, který se vydal na Ukrajinu a který vstoupila i do neonacistického praporu „Azov“, žije na úkor svých rodičů, zatímco si libuje ve válce, což jen vypovídá o tom, že jeho identita zdegenerovala a tento proces pokračuje,“ uvedl politolog.

Těžko co dodat.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, ren.tv, foto: youtube)