Svátek má: Alan

Zprávy

Velikost textu:

Syrští studenti napadli řetězy své německé spolužáky

Syrští studenti napadli řetězy své německé spolužáky

Na některých školách v Sasku-Anhaltsku došlo k násilným střetům. Na všech případech se podle Zemského školního úřadu podíleli migranti.

Ilustrační foto
19. září 2017 - 03:20

Nyní se učitelé musí naučit, jak se mají vypořádat s násilím na svých školách. Kromě toho by měly existovat krizové zásahové týmy.

Jak uvedl Silke Stador z TV stanice MDR SACHSEN-ANHALT, během těchto dvou týdnů došlo k pěti incidentům. Útoky se odehrály ve školách ve Wittenbergu, Bitterfeldu, Magdeburgu a dvakrát ve městě Stendal. Učitelé byli také ohroženi.


Tento týden probíhal boj před školou v Bitterfeldu. Tři syrští adolescenti jsou obvinění z napadení spolužáků ocelovými řetězy. Tři němečtí studenti byli zraněni. Policie vyšetřuje a zkoumá spojení s masovým rvačkami ve školním centru ve Wittenbergu, kdy začátkem září se zde střetlo 20 mladých lidí,  Afričanů a Syřanů.

Po boji na střední škole v Bitterfeldu škola a koordinační centrum pro migranty diskutovaly o možném budoucím vývoji.

Školní psychologové jsou nyní využíváni ve všech školách, kde došlo k incidentům. Nabízejí individuální rozhovory na místě. Kromě toho mají být učitelé vyškoleni, jak by se měli chovat v případě fyzického konfliktu.


Podle Zemského školního úřadu prudce vzrostl podíl cizinců, zejména na středních a odborných školách, také tam je nejvíce incidentů s migranty. Stadör nechce hovořit o trendech k dalšímu násilí ve školách, dosud je k dispozici příliš málo údajů.

Ve školách mají být ustaveny krizové zásahové týmy. Budou také probíhat rozhovory se sociálními  pracovníky na venkově a obcích.

(rp,prvnizpravy.cz, mdr, foto:arch.)