Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Trumpovy dluhy může zlikvidovat jenom velká válka

Trumpovy dluhy může zlikvidovat jenom velká válka

Osm let republikáni a také Donald Trump si hlasitě stěžovali, že prezident Obama novými půjčkami většími než 1 bilion dolarů ročně zadlužuje nadále stát.

Donald Trump, americký prezident
27. února 2018 - 06:20

Když se Obama ujal úřadu po Bushovi v roce 2008, měly USA 10,5 bilionů dolarů státního dluhu. Trump zdědil po Obamovi dluh ve výši 20 bilionů. Nyní, když Republikáni kontrolují Kongres a mají svého prezidenta v Bílém domě, minulý týden se rozhodli vynaložit 5 až 6 bilionů dolarů v příštích třech letech z daňových příjmů. To je dvakrát tolik, než kolik byla Obamova dluhová ekonomika, na kterou si vždycky republikáni stěžovali.

To znamená 1 milion dolarů za minutu nového dluhu na dluhových hodinách!

"Jsem "králem dluhu. To bylo pro mě skvělé jako pro podnikatele, ale pro zemi je to špatné. Dělal jsem jmění z dluhů, opravím USA,“ napsal na twitteru Trump v červnu 2016.

Na konci prvního roku prezidentství Donald Trump vzhledem k podpisu v minulém týdnu zvednul státní dluh na neuvěřitelných 27 bilionů amerických dolarů.

To je 27.000 miliard. Tato astronomická částka je dlužní bomba, která čeká na výbuch!

Zde je důvod. Každý rok obdrží americký stát daně kolem 2,5 bilionu dolarů a utratí vše. Půjčuje si dalších 1,5 až 2 biliony dolarů a utratí vše. Aby se vláda Spojených států vyhnula splácení 27 bilionů dolarů, musí platit úroky ve výši přibližně 1 bilion dolarů ročně.

Tento 1 bilion dolarů je 40 procent státních příjmů ... jen za úroky !!!

Jinými slovy, 40 centů z každého dolaru z daňových příjmů jsou úrokové platby za staré dluhy, které musí platit daňoví poplatníci a voliči... a podobně ještě nenarozené generace.

Budou američtí daňoví poplatníci tuto zátěž dále tolerovat? Co by se stalo, kdyby daňoví poplatníci přestali platit daně, protože 40 procent z toho, co odvedli, pro ně není žádným přínosem?

Přestanou investoři půjčovat peníze vládě z obavy, že vláda jim je nemůže vrátit?

Ústava USA však vyžaduje, aby vláda zaplatila své dluhy. Převezmou tedy  věřitelé kontrolu nad vládní fiskální politikou, aby si sami zaplatili dluhy?

Největším věřitelem amerického státu je podle Trumpa zároveň jedna z největších hrozeb pro Ameriku - Čína!


Trump vyhlásil válku Pekingu, ekonomicky i vojensky!

"Čína je náš nepřítel, chtějí nás zničit," vysvětlil Trump v červenci 2011.

Chce vážně válčit s Čínou? Dlouhodobě napadá Čínu  nejen v obchodních otázkách. On také obviňuje pekingskou vládu za jadernou výzbroj Severní Koreje a globální hackerské útoky.

V teritoriálním sporu o Jihočínské moře Trump nevylučuje ani vojenský konflikt a vysílá bombardéry a válečné lodě k čínskému pobřeží. Jak může provokovat takhle svého největší věřitele ???

Zapůjčení 1 milionu dolarů za minutu je díra, kterou USA nikdy nesplatí. Taková dluhová ekonomika může způsobit katastrofu.

Více čísel, která jsou zde, jsou informativní:
Z celkového počtu 327 milionů obyvatel Spojených států je 121 milionů daňových poplatníků, 51 milionů jsou důchodci, 21 milionů jsou veteráni, 1,3 milionů obyvatel je v armádě, 1,46 milionů je ve vězení, 13 milionů nezaměstnaných, 39 milionů je pod hranicí chudoby, 41 miliónů potřebuje potravinovou pomoc po celý život a 27,5 milionů nemá žádné pojištění.

Celkem 166 milionů obyvatel dostává od státu nějakou hotovost. Jak to stát financuje? Prostřednictvím stále nových a vyšších dluhů!

Americká vláda nevyrábí produkty, za které jsou spotřebitelé ochotni dobrovolně platit a neprodává aktiva. Nevytváří bohatství; ne, ona jenom bere všem.

Prezidentům Obamovi a Trumpovi šéfové jejich vlastních vojenských a zpravodajských rozvědek tvrdili, že státní dluh je největší hrozbou pro „svobodu a bezpečnost“ Ameriky - ne Rusové, Číňani, Íránci, Severokorejci nebo teroristé islámského státu.

Proč to teď Trump neslyší? Neustále hledá nepřítele v zahraničí, zatímco největšího nepřítele má  doma, protože americká vláda žije zcela nad poměry ... no, vleče se od jednoho dluhu k druhému.

Obecně platí, že Trumpova politika je mnohem horší než to, co jeho předchůdci Bush a Obama praktikovali ... zahraniční Trumpova politika mnohem agresivnější a katastrofální pro nás všechny ... a to už něco znamená!

Trump nařídil poslat do Afghánistánu více vojáků a válka tam nikdy nekončí. Chce, aby trvale byli vojáci v Sýrii, takže konflikt nelze vyřešit v míru a  že "Asad musí odejít" stále platí.

Posílil sankce vůči Rusku a nutí Evropany, aby tak také učinili. Posiluje konflikt na Ukrajině masivními dodávkami zbraní Kyjevu. NATO se stále blíží k Rusku a neustále provokuje manévry.

Hanebná a vražedná věznice Guantánamo nejenže nebyla uzavřena, ale Trump ji ještě posílil. Obamův přívětivější přístup vůči Kubě, Trump vrátil do původního stavu.

Trump a republikánský Kongres schválili navýšení vojenského rozpočtu o 70 miliard dolarů ročně. Toto "zvýšení" se rovná celkovému ruskému výdaji na zbrojení.

Samotnou šíleností je, že Amerika utrácí 1,2 miliardy dolarů ročně na "obranu", "bezpečnost" a války!!!

A co Irán a jaderná dohoda? Trump se nechce držet dohody a zjevně ohrožuje Írán útokem. Ve skutečnosti je veškerá jeho politika na Blízkém východě zaměřena na podporu zájmů Izraele.

Že je Trump řízen sionisty lze vidět nejen na jeho rozhodnutí přesunout americkou ambasádu do Jeruzaléma, chce to tak rychle, jak jen je to možné, nejlépe do května příštího roku.

Také se říká, že miliardář a největší sionista Sheldon Adelson, je připraven uhradit náklady za nové velvyslanectví, aby nedošlo k žádnému zpoždění.

Trump dělá vše, co od něj požaduje izraelská lobby, přilévá více oleje do ohně, aby zvedl Araby a muslimy po celém světě proti Americe.

Následující graf zobrazuje poměr dluhu k HDP z minulosti a prognózu dluhu pro budoucnost hlavních průmyslových zemí USA, Japonska a Německa.


Od roku 2000 křivka prudce stoupá nahoru

Kvůli tomuto ustáleného trendu, prezident Federální rezervní banky v Dallasu, Robert Steven Kaplan řekl, že dluh ve Spojených státech a mnoha dalších západních zemích je neudržitelný, ale vládnoucí politici to ignorují

Vidíme, že Trump je mnohem horší než kdy byl Obama ... a dluhovou ekonomiku může pouze velká válka !!!

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)