Svátek má: Iveta|Slavoj

Zprávy

Velikost textu:

Tygr ze zoo v New Yorku byl pozitivně testován na koronavir

Tygr ze zoo v New Yorku byl pozitivně testován na koronavir

Tygr ze zoo Bronx v New Yorku byl pozitivně testován na Covid-19, uvedla zoo v prohlášení v neděli 5. dubna.

Zoo Bronx - vstupní brána
6. dubna 2020 - 09:01

Čtyřletý malajský tygr jménem Nadia, jeho sestra Azul, dva amurští tygři a tři afričtí lvi všichni trpí suchým kašlem, ale očekává se, že se plně zotaví, uvedla ve zprávě  zoo.

„Testovali jsme šelmy,  které dostaly všechna preventivní opatření, a zajistíme, aby jakékoli znalosti získané ohledně nákazy koronavirem, pomohly k pochopení tohoto nového koronaviru na světě,“ píše se v tiskové zprávě. "Ačkoli se jejich chuť k jídlu snížila, kočkovitým šelmám v zoo v Bronxu se daří díky veterinární péči dobře a jsou se svými ošetřovateli v živém kontaktu," uvedl tentýž zdroj.
„Nevíme, jak se bude toto onemocnění vyvíjet u velkých koček, protože různé druhy mohou na nové infekce reagovat různě, ale budeme je i nadále pozorně sledovat a očekáváme úplné uzdravení," uvedla zoo. Čtyři zoologické zahrady a akvárium v New Yorku  byly uzavřeny od 16. března.

Koncem března byla podle informace belgických zdravotnických úřadů nakažena kočka novým koronavirem,  byla nakažena jejím vlastníkem, který byl nemocný, a poté úřad vyloučil jakékoli riziko kontaminace ze zvířete na člověka. Podobné případy byly hlášeny v Hongkongu, kde byli dva psi pozitivní na Covid-19. O těchto zvířatech se tvrdí, že se nakazili virem od lidí, s nimiž žijí.

Zoo Bronx uvedla, že byla zavedena preventivní opatření pro chovatele i pro všechny kočkovité šelmy v zoologických zahradách.

(rp,prvnizpravy.cz,figaro,foto:arch.)