Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Bazén na Ponávce je po rekonstrukci opět otevřený

Bazén na Ponávce je po rekonstrukci opět otevřený

Po dvouměsíční pauze se plavcům opět otevřel bazén na brněnské Ponávce. Během přestávky technici opravili bazénovou kanalizaci, která byla v havarijním stavu.

Bazén na Ponávce.
5. srpna 2020 - 11:00

Velkou rekonstrukcí prošlo sportoviště minulý rok. Na konci května se bazén uzavřel pro veřejnost z důvodu opravy bazénové kanalizace. V praxi to znamenalo vyměnit staré nevyhovující trubky za plastové a namontovat nové ventily. Práce za téměř 400 tisíc korun byly dokončeny za dva měsíce. Zájemci si zde opět mohou zaplavat od pondělí 3. srpna.


Ještě větší opravy zde proběhly v průběhu loňského roku. Stavbaři celou budovu zateplili a zrekonstruovali část vnitřních prostor. Změny poznali i příchozí. Budova má novou fasádu a přístupovou rampu pro imobilní návštěvníky. Opraveny byly i šatny, kde jsou nové podlahy, šatní skříňky a sádrokartonové podhledy. V samotné plavecké hale je nový strop, obklady, radiátory a přelivové žlábky. Po opravách sportoviště se výrazně sníží spotřeba energie a produkce škodlivých látek. Celkově stály práce 22 milionů korun, z nichž část pokryla dotace.


V příštím roce se plánuje renovace schodiště a podlahy v druhém patře. Lázně Ponávka neboli tzv. Charlottiny lázně (lidově Šarlotinky) byly založeny v r. 1885 a pojmenovány podle Charlotty Belgické (1840–1927), manželky císaře Maxmiliána I. Mexického.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál mmb)