Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Brno: Nové byty pro seniory v Bohunicích i v centru

Brno: Nové byty pro seniory v Bohunicích i v centru

Od začátku roku přibyl k  dokončeným projektům například dům s 37 seniorskými byty na Cejlu. Původně dva řadové pavlačové domy s čísly 75 a 77 město rekonstruovalo.

Ilustrační foto
6. března 2021 - 11:00

Tím z nich zároveň vytvořilo jeden bytový komplex. Devět jednotek je stavebně řešeno jako bezbariérové, takže je můžou využít i lidé se sníženou schopností pohybu.

Unikátní projekt spojující generace vznikl přestavbou bývalé mateřské školy na bohunické ulici Pod Nemocnicí. Kromě novotou zářící jednotřídní školky se nyní ve vyšších patrech budovy nacházejí i  seniorské byty. Prostory jsou navržené tak, aby vytvářely možnosti pro setkávání.

A to ať už v komunitním sále vybízejícím k různým akcím, nebo díky sousedícím (ale z důvodu bezpečnosti nutně odděleným) zahradám. Zároveň se v  návrhu pamatovalo i  na dostatečné soukromí obou skupin, takže jak školka, tak byty mají zvláštní vstup.


Další byt pro seniory město opravilo na Moravském náměstí. Jde o sdílené bydlení, které už několik let funguje na Zámečnické. Senioři mají v těchto jednotkách k dispozici vlastní pokoj.

Zároveň se tu ale vždy nachází i  komunitní místnost, ve které se můžou scházet k  debatám, společnému jídlu, sledování televize nebo třeba oslavám narozenin či Vánoc.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)