Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Brno rozdává seniorskou obálku. Dokáže zachránit život

Brno rozdává seniorskou obálku. Dokáže zachránit život

Seniorská obálka je jednoduchý formulář nejen pro seniory, ale pro každého člověka. I proto je nyní k dispozici nová kapesní verze.

Ilustrační foto
5. května 2021 - 11:00

Do formuláře se zapisují nejdůležitější informace týkající se zdravotního stavu člověka. Většinou se jedná o vyskytující se alergie a užívané léky. Nově se do formuláře vypisují i informace o očkování. Město Brno jich pořídilo 50 tisíc a nyní je rozdává v očkovacích centrech. Obálky pořizují i některé městské části.

„Formulář prošel změnami, nově je možnost vyplnit údaje o očkování, změnila se grafika a přibyla nová kapesní verze, která může být zdravotníkům užitečná při úrazech nebo jiných zdravotních komplikacích přímo na ulicích. Rozhodli jsme se, že 35 tisíc obálek budeme distribuovat lidem v očkovacích centrech. Zbývající počet máme volně k dispozici na Odboru zdraví na Dominikánském náměstí 3," uvedl 1. náměstek primátorky města Brna.Seniorská obálka slouží záchranářům a ostatním pracovníkům Integrovaného záchranného systému při poskytování první pomoci. Informace získané z obálky mohou být v rozhodujícím okamžiku klíčové. Obálka má mezinárodní platnost a každý pracovník IZS ví, k čemu obálka slouží a kde ji má hledat. Důležité je, informace uvedené ve formuláři neustále aktualizovat.

Kostelík ve Chvojínku zaujme jako působivá krajinná dominanta

Seniorská obálka, nebo také I.C.E. karta je společným projektem Záchranné služby, Ministerstva práce a sociálních věcí, krajů a obcí a je určená především seniorům, ale pomoci může každému bez ohledu na věk, zejména lidem s chronickým onemocněním, nebo osaměle žijícím.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)