Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Charita v Brně otevřela dva opravené domy. Žehnal jim biskup

Charita v Brně otevřela dva opravené domy. Žehnal jim biskup

Pohodlnější zázemí a větší prostor pro různé aktivity získali klienti Diecézní charity Brno. Její zástupci včera  s požehnáním brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho otevřeli dvě nové budovy.

CELZUS – centrum pro lidi sociálně znevýhodněné.
14. října 2021 - 11:00

A to v Bratislavské a Žabovřeské ulici. Události se zúčastnila i radní Jihomoravského kraje pro oblast sociální péče Jana Leitnerová. Nově opravený dům v Bratislavské ulici bude využívat CELZUS – centrum pro lidi sociálně znevýhodněné. Jeho rekonstrukce trvala dva roky a stála přes 57 milionů korun.

Půl milionu korun přispěl Jihomoravský kraj. Díky většímu prostoru tam obslouží více klientů, kteří najdou na jenom místě sociální, právní a dluhové poradenství, služby pro cizince a sociální rehabilitace pro lidi s duševním onemocněním či osoby v sociální krizi.


Druhým nově otevřeným objektem je Chráněné bydlení sv. Michaela v Žabovřeské ulici. Po rekonstrukci získali obyvatelé domova vhodnější prostředí pro nácvik samostatnosti. Opravy zahrnovaly nadstavbu třetího patra s prostory pro druhou domácnost, instalaci nového bezbariérového výtahu a sociálního zařízení a výměnu všech zastaralých rozvodů vody i elektřiny.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)