Svátek má: Viktor

Regiony

Velikost textu:

Dočkala se i vyhrůžek smrtí. Žena z Brněnska uvěřila slibům amerického vojáka

Dočkala se i vyhrůžek smrtí. Žena z Brněnska uvěřila slibům amerického vojáka

Líbivé fráze v elektronické komunikaci přesvědčily 43letou ženu z Brněnska k nepochopitelným skutkům. Uprostřed dubna reagovala na sociálních sítích na nabídku přátelství muže. Představil se jako americký voják sloužící v Afghánistánu.

Ilustrační foto
20. června 2021 - 11:00

Ve výhradně elektronické komunikaci jí po měsíci dopisování sdělil, že byl raněn a rád by jí poslal balík se zlatými cihlami, diamanty, šperky a nemalou finanční hotovostí. Po souhlasu přišlo záhy potvrzení od doručovací firmy.

Podle pro kriminalisty známého scénáře následovala zpráva z letiště v Istanbulu o zadržení zásilky a nutnosti zaplacení poplatku dvě stě tisíc korun. Tento měl směřovat na účet uvedený ruským agentem. Na to žena reagovala odmítavě.

Nakonec se nechala přemluvit k zaplacení alespoň dvaceti tisíc korun. Částka ale byla záhy nedostačující. Nakonec po několika urgencích a slibech od Američana částku žena požadovanou částku doplatila. To ale nebylo všechno.


Po několika dnech přišla výzva s požadavkem na zaplacení více než pětapadesáti tisíc euro podpořená reálnou žalobou tureckými úřady a poznámkou o možném trestu smrti. Na tunto už podvedená žena nereagovala a případ oznámila na policii. Skoro dvouměsíční elektronická komunikace ji stála dvě stě tisíc korun.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: PČR JMK)