Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Kavárnu na Poduklí dovezou v červnu. Město chystá opravu okolí

Kavárnu na Poduklí dovezou v červnu. Město chystá opravu okolí

Konkrétní podobu i jasnější harmonogram prací už nabral projekt nové kavárny, která by měla od července doplnit prostranství v centru Blanska po bývalém hotelu Dukla.

Vizualizace nové kavárny.
27. dubna 2021 - 11:00

Město, které je zadavatelem stavby, chystá úpravy v nejbližším okolí kavárny i na celém Poduklí. Novinky čekají místní také na dalších částech náměstí Republiky.

Zhotovitel, kterým je firma Cubespace, už vedení města představil finální podobu kavárny včetně použitých materiálů. Modulová stavba, kterou bude tvořit opláštěná ocelová konstrukce, bude téměř 18,5 metru dlouhá a necelé čtyři metry široká. Součástí interiéru bude vlastní kavárna s dvacítkou míst k posezení, toalety i přípravna potravin či bar.

„V těchto dnech si zhotovitel zajišťuje souhlas dotčených orgánů včetně povolení stavebního úřadu. Kavárna, která vznikne podle architektonického návrhu architekta Rastislava Lukáče a Michala Stejskala, bude vytvořená ze dvou modulových systémů. Do Blanska doputuje od Máchova jezera,“ popsala vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Modulový systém, jehož stavba přijde na necelých pět milionů korun bez daně, má zajistit, že kavárnu v budoucnu bude možné přesunout na jiné místo ve městě. Zatím se s něčím podobným ale nepočítá.


Vlastnímu osazení modulů bude předcházet vytvoření základové železobetonové konstrukce na Poduklí. Město chce ale upravit také nejbližší okolí kavárny. „Stávající kačírek u houpaček bude nahrazen pryžovým povrchem, který už je osazen u ostatních herních prvků na tomto prostranství. V plánu jsou také vysprávky a zhutnění mlatového povrchu v celé ploše Poduklí,“ popsala Petra Skotáková s tím, že renovace se dotkne také dalších prvků na ploše po zbouraném hotelu Dukla.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Blansko)