Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Kuřimské centrum Intemac má nové inovativní prostory

Kuřimské centrum Intemac má nové inovativní prostory

Moderní prostory, které umožní další rozvoj inovativního podnikání v rámci celého regionu, má nyní k dispozici centrum ITEMAC Kuřim. Stavba zde vznikla za necelý rok.

Nové prostory centra Intemac.
12. dubna 2021 - 11:00

Předání stavby s projektovým názvem „Rozšíření infrastruktury centra INTEMAC“ se zúčastnil krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Krajský radní po prohlídce dokončeného objektu, jehož realizaci zajistil odbor investic krajského úřadu, vyzdvihl zejména účelný návrh dispozičního řešení. „Workshopové místnosti jsou koncipovány v přímém dosahu výrobních buněk, kde bude umožněna interaktivita mezi školícími, zkušebními a laboratorními prostorami a tím zlepšení praktičnosti školení a prezentací,“ konstatoval radní Vladimír Šmerda.Jak dodal, celkové náklady projektu činí 50,73 milionu korun (s DPH), z toho dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost dosáhne výše 26,78 milionu korun (50 % způsobilých výdajů projektu).

Na vysokém čedičovém suku stojí hrad Kamýk

Projekt je spolufinancován z výzvy s názvem „Výzva I. programu podpory Služby infrastruktury - ITI BRNO“ vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu, v rámci Programu podpory Služby infrastruktury – ITI BRNO Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, specifického cíle SC 1.2 „Zvýšit intenzitu a účinnost spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích“.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)