Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Letošek bude pro Brno rokem velkých proměn a oslav

Letošek bude pro Brno rokem velkých proměn a oslav

Brno čeká v letošním roce celá řada významných projektů, stavebních prací a událostí. Událostí roku budou oslavy 200.výročí narození Johanna Gregora Mendela.

Ilustrační foto
19. ledna 2022 - 11:00

S čímž se pojí i právě probíhající rekonstrukce Mendlova náměstí. Zásadní změny také čekají břehy řeky Svratky nebo Staré Ponávky. Po více než 25 letech by se Brňané také měli dočkat nového územního plánu. Stavět se začnou významná sportoviště nebo první dětský hospic v České republice Dům pro Julii.

V lednu se také oficiálně zahájila stavba protipovodňových opatření v úseky od Riviéry po most Uhelná a stavět se bude také na Staré Ponávce. Po více než 25 letech se také schyluje k přijetí nového územního plánu, současný územní plán je z roku 1994.

Kromě zelených střech se také v tomto roce výrazně rozšíří fotovoltaika na brněnských střechách. V tomto roce se také výrazně pohnou práce na budování sportovní infrastruktury. Začne se stavět tréninkový areál Vodova určený především pro míčové sporty a naše reprezentanty v basketbalu.


U Anthroposu v Pisárkách začnou práce sportovně-rekreačním areálu s in-line dráhou a horolezeckou stěnou. A za Lužánkami se bude pomalu dokončovat 25metrový bazén.  

Na podzim loňského roku také začala rekonstrukce Arnoldovy vily, která se během letošního roku výrazně posune kupředu a letos se také začne stavět první dětský hospic v Česku Dům pro Julii, ten se bude nacházet v areálu Kociánky.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)