Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Mateřinka v Moravském Krumlově dostala novou zahradu

Mateřinka v Moravském Krumlově dostala novou zahradu

Nová dráha pro koloběžky, dřevěný altán, hřiště, basketbalové koše i házenkářské branky jsou součástí školní zahrady Mateřské školy Husova v Moravském Krumlově, která prošla výraznou proměnou.

Nová zahrada mateřinky v Moravském Krumlově
8. května 2021 - 11:00

Děti ji začnou využívat hned poté, co se umožní jejich návrat zpět do školky v souvislosti s vládními opatřeními proti koronaviru. „Školní zahrada už potřebovala nutné zásahy a opravy. Rozhodli jsme se, že našim dětem vybudujeme novou zahradu s množstvím sportovních prvků a bezpečným prostorem pro jejich dovádění," sdělil starosta města Tomáš Třetina.

Město se jako zřizovatel mateřské školy pustilo do první etapy rekonstrukce na podzim loňského roku. Nejprve byly zapotřebí terénní úpravy, jako předláždění chodníků, opravy rampy, opěrné zdi a vstupních schodišť.


Stávající plocha hřiště získala nový sportovní povrch z gumového granulátu.  Novinkou a zároveň překvapením bude pro děti nová dráha pro koloběžky. Pro sportování dětí je zahrada vybavena házenkářskými brankami, basketbalovými koši, děti si mohou vyzkoušet, jak se hraje volejbal.  

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

Celkové náklady na modernizaci zbrusu nové školní zahrady vyšly město Moravský Krumlov přes dva miliony korun.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Moravský Krumlov)