Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Olympijský festival byl slavnostně zahájen i v Brně

Olympijský festival byl slavnostně zahájen i v Brně

Zapálením olympijského ohně v Tokiu odstartovaly i Olympijské festivaly ve dvou největších městech České republiky.

Lucie Šafářová zapaluje symbolický oheň
26. července 2021 - 11:00

V Brně se slavnostního zahájení zúčastnili přední politici regionu a řada významných olympioniků. Všem návštěvníkům zahrál zpěvák česko - japonského původu Mirai Navrátil. Ceremoniálu se zúčastnila i autorka nástupové kolekce Zuzana Osako. "Jsem šťastná a vděčná zároveň, že se zahájení mohlo zúčastnit tolik našich sportovců. Dostávám úžasná videa od přátel z Japonska. GO KROJ!,” popsala své pocity návrhářka Zuzana Osako.

Primátorka města Brna Markéta Vaňková vyzdvihla fakt, že tradici olympijských festivalů založil Český olympijský výbor v roce 2014 při příležitosti her v Soči.

Jihomoravský hejtman Jan Grolich zase vidí přínos festivalu v tom, že přivede děti zpět ke sportu. „Sport znamená nejen zdravý pohyb, ale i smysl pro čistou hru, spolupráci a přátelství. Učí překonávat překážky, rozvíjet se a jít si za svým cílem. Festival je dobrou příležitostí, jak zvláště dětem po covidovém sportovním výpadku ukázat lepší alternativu k počítačové obrazovce.“  


Stejně jako paní primátorka, tak i místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník je hrdý, že myšlenka Olympijských festivalů vzešla právě z České republiky a rozšířila se postupně i do dalších států

Na konci slavnostního ceremoniálu zapálila ambasadorka festivalu Lucie Šafářová symbolicky oheň a zahájila tak tím brněnský Olympijský festival. A samozřejmě nezapomněla popřát festivalu hodně zdaru, pěkné počasí a spokojené návštěvníky. Olympijské festivaly zavřou své brány s koncem her v Tokiu, tedy 8. srpna.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)