Svátek má: Viktor

Regiony

Velikost textu:

Plátna Muchovy Slovanské epopeje jsou už v Moravském Krumlově

Plátna Muchovy Slovanské epopeje jsou už v Moravském Krumlově

V uplynulých několika týdnech byla za přísných bezpečnostních opatření do zámku v Moravském Krumlově převezena z depozitáře kompletní Slovanská epopej.

Jedno z pláten Muchovy epopeje.
21. července 2021 - 11:00

Na instalaci pláten ve zrekonstruovaných sálech zámku i nastavení ideálních klimatických podmínek dohlíželi odborníci a restaurátoři z Galerie hl. m. Prahy, která dílo cyklus pláten spravuje. 

Praha spolu s Galerií hlavního města stanovila pro zapůjčení a vystavení děl nesmírné historické hodnoty Moravskému Krumlovu přísné podmínky, ať už jde o bezpečnost, úroveň a kvalitu výstavních prostor či osvětlení, stálou teplotu a vlhkost apod.

Samotný převoz pláten zajišťovala v průběhu června a července společnost Kunstrans Praha, která se na přepravu umělecký děl specializuje. Pro transport obrazů, z nichž největší měří dokonce 8x6 metrů, použili klimatizované boxy a kamiony.


Přímo na zámku plátna instaloval se svým týmem akademický malíř a restaurátor Tomáš Berger. Moravský Krumlov investoval do zdokonalení výstavních podmínek postupně přes 50 milionů korun. Místní zámek tak aktuálně splňuje nejvyšší evropské parametry pro vystavení uměleckých děl.


Zkušební provoz výstavy Slovanské epopeje bude zahájen na přelomu července a srpna. Vzhledem k opatřením v souvislosti s Covid-19 je omezeno množství návštěvníků, kteří výstavu mohou navštívit.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: GHMP)