Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Plavební sezóna na Baťově kanále byla zahájena

Plavební sezóna na Baťově kanále byla zahájena

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhla letos veškerá otvírání přístavů na Baťově kanále online formou. Ve Veselí nad Moravou se aktuálně stále dokončují poslední práce na běžících stavbách, proto do něj ještě turisté na lodích vplouvat nemohou.

Přístav ve Veselí nad Moravou.
4. května 2021 - 11:00

Otevírání veselského přístavu, kde budou zároveň představeny projekty, které se úspěšně povedlo zrealizovat, se plánuje na sobotu 29. května 2021.
 
Laguna veselského přístavu je již v rámci probíhající stavby rozšířena, aby nově umožnila bezpečné kotvení pro 35 plavidel s veškerým potřebným zázemím.  Aktuálně ještě probíhají dokončovací práce na novém molu, servisním centru a napojení na veřejnou technickou infrastrukturu, včetně možnosti tankování pohonných hmot.


V úseku od Veselí po plavební komoru Vnorovy I. přes celou zimu pokračovaly stavební práce na odstraňování nánosů a zpevnění břehů lomovým kamenem. V celém tomto úseku se také opravovala tzv. potahová stezka, která umožní pohodlný provoz chodců i cyklistů.  

Kostel sv.Jeronýma zaujme výzdobou v beuronském stylu

Město rovněž uzavřelo smlouvy na dvě související investiční akce – v areálu přístavu vznikla nová komunikace s parkovacím stáním i podzemními kontejnery na tříděný odpad.

(pšt, jihomoravskelisty.cz, zdroj: portál města Veselí nad Moravou)