Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Technické muzeum v Brně se opět představí na Dopravní nostalgii

Technické muzeum v Brně se opět představí na Dopravní nostalgii

Parní lokomotiva Caroline Technického muzea v Brně uvede, stejně jako v minulých letech, letošní Dopravní nostalgii. Ta se uskuteční, podle aktuálních pravidel COVID-19, v posledním červnovém víkendu – 26. a 27. června v centru města Brna.

Historická tramvaj v Brně.
30. dubna 2021 - 11:00

Kromě zmíněné Caroline připravuje muzeum další tramvaje a vozy městské hromadné dopravy ze svých sbírek, ať už to budou autobusy, trolejbusy, vlečné vozy či tramvaje. Do městské hromadné dopravy patří i autobusy.

Ze sbírek Technického muzea v Brně připravují jeho odborní pracovníci PraguRND, v níž jezdili cestující od roku 1949. Do konce 40. let minulého století byly autobusové karoserie tohoto typu stavěny na podvozcích upravených z tehdejších nákladních automobilů.


Další z autobusů, které muzeum chce předvést na Dopravní nostalgii, je Škoda 706 RO s rokem výroby 1947. Tyto typypo válce nahradily většinu předválečných i válečných vozů a v pravidelném provozu se udržely do konce 60.let.

Z mladších autobusů to budou např. Karosa ŠM11 z 80. let minulého století a Ikarus 280 s rokem výroby 1989. V této zprávě nabízíme jen malou ochutnávku nabídky Technického muzea v Brně. Více si budou moci zájemci prohlédnout a  svézt se poslední červnový víkend.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Technické muzeum Brno)